Açıköğretim Sınav Soruları: En çok çıkan sorular kampanyalı

AÖF Galeri

Türkiye'de en yaygın öğretim sisteminin örgün öğretim olduğu bilinen bir gerçek. Öğrencilerin okullarında ilgili bölümlere gidip dersliklere girmesi ve öğretim elemanlarıyla yüz yüze bire bir etkileşimde bulunarak aldıkları eğitime verilen isimdir örgün öğretim. Sınavı kazanarak girilen ve 2 yıl ya da 4 yıl okunabilen öğretim şeklidir. Bunun yanında derslere girmenin zorunlu olmadığı, öğretim elemanlarıyla yüz yüze etkileşimin olmadığı bir öğretim şekli de mevcut. Buna açıköğretim adı veriliyor. Eğer zaten bir örgün öğretim öğrencisiyseniz hiç sınava girmeden alabileceğiniz bir öğretim türü olma özelliğine sahip. İstediğiniz bölümü seçip açıköğretim fakültesine kaydınızı yaptırabiliyorsunuz. Böylece ikinci bir üniversite diploması alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun yanında kendinizi kendi alanınız dışında başka bir konuda yetiştirme şansı yakalayabiliyorsunuz. Bu, bir iş başvurusunda ya da başka bir ortamda sizin diğer kişilerden daha çalışkan olduğunuzun bir göstergesi olacak. Sınavları geçmek içinse geçmiş yıllardaki Açıköğretim Sınav Soruları öğrenciler için faydalı bir kaynak oluyor.

Açıköğretim Fakültesi, Sınavları ve Sınav Soruları

Açıköğretimin liseler için uzaktan eğitim olanakları da mevcut. Sosyal Bilimler, Genel Kültür ve Yabancı Dil gibi alanlarda liseyi dışarıdan bitirmek isteyen her yaştan insan için olanaklar mevcut. Yalnızca ilköğretim ya da ortaöğretim mezunu olmanız açık liseye kaydolabilmeniz için yeterli. Üniversite düzeyinde eğitim veren Açıköğretim Fakültesi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin bir fakültesi olma ayrıcalığını taşımakta. Örgün öğrenim alma şansı bulamayanların veya örgün öğretim gören üniversite öğrencilerinin eşzamanlı olarak yararlanabileceği oldukça kapsamlı bir öğretim türü. Ülkemizin tüm şehirlerinden öğrencilerin faydalanabileceği hatta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve diğer Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan öğrencilerin de yararlanabileceği bir fakülte. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri bölümlerini seçtikten sonra ilgili ders kitaplarını elde edip sınavlara hazırlanabiliyor. Sınavlar her sene vize ve final olmak üzere yapılıyor. Başarılı olamayanlar için bütünleme sınavlarına girme şansı da veriliyor. Bu sınavlardan başarılı olma durumunda bir üst sınıfa geçilebiliyor. Sınavlardan başarılı olmak için fakültenin kitaplarına ve Açıköğretim Sınav Sorularına çalışmanız gerekiyor. Düzenli bir çalışmayla başarılı olmama ihtimali yok. Bununla birlikte daha önceki senelerde çıkan sınav sorularını incelemek daha sonraki sınavlarda başarılı olabilmek için yapılması gerekenler arasında. Bu, başarı şansını önemli ölçüde arttıracaktır. Geçmiş yıllarda sorulan ve en çok çıkan sınav sorularının kitap halinde elde edilmesi mümkün. Derli toplu bir çalışma için bu uygun bir yol gibi görünüyor.

En Çok Çıkan Sorular Kampanyalı Fiyatlarla

Açıköğretim Fakültesi sınavları için çalışma yollarından biri de en çok çıkan soruları incelemek ve çözmektir. Bu kitapları elde etmek için internet ortamından yararlanılabilir. idefix.com sitesinden %15'e varan indirimli fiyatlarıyla bu kitapları satın almanız olası. Bir çok ders için ayrı ayrı kitaplar mevcut. Yine kitapyurdu.com adlı websitesinden kampanyalı fiyatlarıyla çıkmış soruları almak olası. Yapılması gereken cazip fiyatlara Açıköğretim Sınav Soruları kitaplarını satın alıp biraz da zaman harcayarak düzenli bir şekilde çalışmak. Çalışmanın sonucunda sınavlardan başarılı olmak çok ama çok kolay.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları