Abiye: En Kaliteli Abiye Markaları ve Online Alışveriş Avantajlarıyla!

Abiye: En Kaliteli Abiye Markaları ve Online Alışveriş Avantajlarıyla! Galeri

Abiye Fransızca kökenli bir kelime olan "habillé" den gelen ve gösterişli, göz alıcı, özel gecelerde giyilen şık giysi, tuvalet anlamındadır. Moda sektörü ilerledikçe çok şık ve modern tasarımlar ortaya çıkmıştır. Düğün ve kokteyl gibi özel davetlerde daha çok tercih edilen ve çoğunlukla gece kıyafeti olarak bilinen bu kıyafet, markaların her yıl yeni kreasyonlarını tanıtması ile tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bundan 50-60 yıl önce genellikle bol, uzun kollu ya da geniş askılı ve kabarık abiye modelleri daha çok kullanılırdı. Elbette moda sürekli yenilenen bir sektör ve bu yenilik en çok kadın giyiminde kendini göstermektedir. Bu tür kıyafetler için çeşitli kumaş türleri kullanılıyor fakat, yaz mevsiminde daha hafif, ipekli kumaşlar ile dikilen bu elbiseleri seçmeniz hem rahat hem de şık olmanızı sağlayacaktır. Alışveriş yapmadan önce bu kıyaftlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğunu hatırlatalım. Abiye elbise modellerinde ağır kumaşlar kış mevsiminde kullanılmalıdır ki, ürünü seçerken kumaşın özelliklerini bilmenizde yarar var. Özellikle sıcak havalarda, çok uzun sürecek bir kokteyl ya da düğün gibi bir davette, ağır bir elbise tercih etmişseniz bir süre sonra rahatsızlık duymaya başlayabilirsiniz. Sonbahar-kış mevsiminde, havalar daha serin olduğu için saten abiye elbise modelleri seçebilirsiniz ve bunlara uygun çok şık bolero, şal ve atkı modelleri bulabilirsiniz. İpekli kumaşlarda yüzlerce modeli bulabileceğinizi de belirtelim.

Abiye Markaları ve Modelleri

Abiye Markaları ve Modelleri

Abiyelerin modeli kadar nerede giyileceği de önemlidir. Örneğin bir kokteylde fiyonklu modeller ve jakarlı kumaşlardan yapılan kıyafetler seçebilirsiniz. Emprime kumaşlar daha çok kilolu bayanların tercih etmesi gereken kumaşlarıdır. Emprime kumaştan yapılan kıyafetler de en az ipek ve saten kadar güzel duruyor. Fakat çok karışık renkler yerine daha pastel tonlar ve bel kısmında siyah rengin ağırlık kazandığı modeller seçerseniz, hem daha hoş hem de beden olarak ince görünürsünüz. Genç hanımların uzun modeller yerine daha kısa etekli ve daha uçuk modeller tercih etmesi gerekir. Uzun bir kıyafet, ağır bir makyaj ile bir araya gelirse ve bunlara yanlış bir saç modeli de eklenirse, olduğunuzdan daha yaşlı gösterirsiniz. Geceye uygun saç modelleri için klasik abartılı topuzlardan kaçınmanızı öneriyoruz. Daha doğal ya da hafif dağınık bir topuz sizi hem naif hemde güzel gösterecektir. Makyaj için elbisenize göre bir seçim yapmanız gerektiğini hatırlatalım ve seçtiğiniz elbise ne kadar güzel olursa olsun yanlış bir makyaj ve saç modeli bu güzelliğe gölge düşürebilir. Makyaj için göz renginiz mavi, makyajınız mavi ve kıyafetiniz mavi olursa ortaya sadece bir abartı çıkmış olur. Böyle bir durumda kıyafetin rengine yakın açık ya da daha koyu tonlar tercih etmek daha doğru olacaktır. Beymen Club, Victoria’s Secret, Versace, San Patrick, Pepe Botella, Ettore Bilotta, Cengiz Abazoğlu, Cemil İpekçi gibi isimler ünlü abiye elbise markalarından bazılarıdır.

Online Abiye Alışverişi

Abiye kıyafet seçiminde doğru renk ve doğru modelleri seçmek daha şık ve alımlı görünmek adına yararlı olacaktır. Bir filmin galasına katılacaksanız abartılı kıyafetlerden kaçınmanız daha doğru olur ki, sinema sektöründe tanınan aktris'lerin abartılı giyinmesi normal karşılanabilir fakat, seçtiğiniz abartılı bir elbise rahatsız edici bakışlara neden olabilir. Online abiye alışverişi için Trendyol, Markafoni, Morhipo ve Limango mağazalarına bakmanızda yarar var. % 70 varan indirimli modelleri ve dünyaca ünlü markaları bu mağazalardan bulabilirsiniz. Ayrıca online elbise alışverişi ve özel fırsatlara için indirimlr.com adresinden ulaşabileceğinizi de unutmayın !

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Beymen
  • Pastel
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları