Abiye Ayakkabı Modelleri: 2012 Modelleri, İndirimler ve Online Satış

Abiye Ayakkabı Modelleri: 2012 Modelleri, İndirimler ve Online Satış Galeri

Ayakkabılar çağlar öncesinden bu zamana kadar kullanılagelen en eski aksesuarlardan bir tanesidir. Eski çağlarda ayakları zorlu zemin koşullarına karşı koruma amaçlı tasarlanan, tabanı deri veya ahşap plakadan oluşan ve ilkel ipliklerle ayağa tutturulan ayakkabılar zamanla gelişerek günümüzdeki halini almıştır. Bu değişim sürecinde ana amaç ayağı ve ayak sağlığını korumak gibi görünse de olay biraz da şıklık yarışı halini almıştır. Gün boyu vücudun tüm yükünü taşıyan ayaklar ve ayak sağlığı çok önemlidir. Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce firma ayak sağlığına dost ürünlerine şık birer görünüm kazandırarak kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Spor, klasik, topuklu, platform topuklu, sivri burunlu, dolgu tabanlı modeller, babetler, sandaletler gibi birçok gruba ayrılan modellerin içerisinde en gösterişli olanlar hiç şüphesiz ki abiye ayakkabı modelleridir.

Abiye Ayakkabı Modelleri

Düğün törenleri, nişan törenleri, davetler, kokteyller, mezuniyet baloları gibi özel günlerde ihtiyaç duyulan ayakkabıların daha gösterişli, daha süslü modeller olmaktadır. Bu tarz ürünler genellikle ana hatları ince bantlardan veya parlak kumaşlardan oluşmakta, üzerleri çeşitli taşlar, pullar veya boncuklar ile süslenmektedir. Abiye modeller seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, beğenilen modelin kullanıcının ayak yapısına uygun olup olmadığıdır. Bu gösterişli ürünler genellikle ince yapılı, narin ayaklar düşünülerek üretilmekte ve ne yazık ki taraklı diye tabir edilen geniş ayaklı kullanıcıların ayaklarında hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır. Görüntüden ziyade parmakları sıkıştırarak veya ayak tabını tam kavramayarak çeşitli ayak hastalıklarına ve basma bozukluklarına yol açmaktadır. Abiye modeller her sezon benzerlikler gösterseler de ufak farklılıklar gözlemlenmektedir. Son birkaç sezondur platform topuklu modeller öne çıkmaktadır. Platform topuklar hem yüksek olmalarından dolayı bacakları daha düzgün göstermekte hem de ön kısımdaki yüksek taban sayesinde topuğun yüksekliğini olduğundan daha azmış gibi hissettirmektedir. Ürünlerin süslemelerinde parıltılı taşlara, altın sırmalara ve inci boncuklara yer verilmektedir. Ayrıca sadece üst kısımlarda değil ayakkabının platformunda, topuğunda ya da tabanında da süslemelere yer verilmektedir. Platform kısmı dekolteli veya taşlı modeller son derece şık ve gösterişli durarak dikkatleri ayaklara çekmektedir.

Online Alışveriş İmkanları

Zidaya, satışa sunduğu onlarca marka ve yüzlerce modeli ile kullanıcılara adeta görsel şölen yaşatmaktadır. Birbirinden kaliteli dünyaca ünlü markaların ürünlerinden dilediğinizi uygun fiyat avantajları ile satın alabilir, olmadığı ya da ayağınızda hoşunuza gitmediği takdirde ücretsiz bir şekilde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca Türkiye'nin her yerine kargo gönderim ücreti de alınmamaktadır. Zizigo, en şık abiye ayakkabı modelleri ile kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Kredi kartına taksit ve havale ile ödeme seçenekleri de bulunan sitede alışveriş güvenliği ve müşteri memnuniyeti ilk sırada gelmektedir. Pabbuc.com, sezon ürünlerini %50'ye varan indirimli fiyatlar ile satışa sunmaktadır. Flo, Arow, Polaris, Boyner ve YKM gibi mağazaların online alışveriş siteleri de abiye modelleri bulabileceğiniz sanal platformlar arasındadır. Ayrıca dünyaca ünlü markaları dönem dönem yapılan kampanyalar ile Trendyol, Markafoni, Limango, Vip Dükkan, Morhipo, 1V1Y gibi özel alışveriş klüplerinden satın almak da mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Flo
  • Markafoni.com
  • Boyner
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları