Cemil İpekçi Bodrum'da Tasarım Okulu Açıyor

Cemil İpekçi, Mardin’deki okullarından sonra şimdi de Bodrum'da bir tasarım okulu açıyor. 14 Temmuz'da açılışı yapılacak Cemil İpekçi Bodrum Tasarım Merkezi'nde kadınlara özel eğitmenler tarafından ücretsiz el işi, nakış, dikiş ve biçki kursları verilecek. Cemil İpekçi, bu okulun ana amacının Bodrumlu kadınların ev geçimlerine katkıda bulunmalarını sağlamak olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra da geleneksel el sanatlarımızın bu çağa uygulanarak korunmasına hedeflediklerini belirtiyor.

Cemil İpekçi Mardin'den sonra şimdi de Bodrum'da tasarım okulu açıyor.

Cemil İpekçi Mardin'den sonra şimdi de Bodrum'da tasarım okulu açıyor.

İlk etapta 120 Kadının eğitim göreceği Tasarım Merkezi ile tıpkı Mardin okullarında olduğu gibi kadınların evlerinde yaptıkları geleneksel el işlerini satılabilir hale nasıl getirebilecekleri öğretilecek. Cemil İpekçi, sadece eğitimin yeterli olmadığını bununla birlikte kadının para kazanmasının da önemli olduğunu vurguluyor. İpekçi, kadının evinde daha fazla hakka sahip olabilmesi ve kendisini birey olarak hatırlamasının eve para getirmesinden geçtiğini belirtiyor. Ünlü modacıların tasarımlarını indirimli fiyatlarla satın almak için özel alışveriş kampanyalarını takip edin.

Cemil İpekçi  Kimdir?

Cemil İpekçi, 1948 yılında İstanbul'da doğdu. "Royal Academy of Art" Desen bölümünden 1971 yılında mezun olan İpekçi etnik tasarımlarıyla tanındı. Ünlü tasarımcı 1972 - 75 yılları arasında hazır giyim üzerine stilist olarak çalıştı ve 1975 yılından itibaren de kendi moda evini kurdu. Türkiye'de moda deyince ilk akla gelen isim olan Cemil İpekçi, sıradışı tasarımları, ve Osmanlı esintileri taşıyan çizgileriyle Türkiye'de bir ekoldür. Yıllarını bu mesleğe vermiş olan başarılı tasarımcı Türk modasına mihenk taşlarından biridir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları