8. Uluslarası İstanbul Tango Festivali başladı

El Encuentro Tango Okulu'nun organize ettiği ve yaklaşık 50 ülkeden çok sayıda dansçının yer aldığı festivalde, çok sayıda Arjantinli tango ustasının gösterileri ile uluslararsı üne sahip orkestraların performansları izlenebilecek. İsterseniz siz de Tango öğrenebilirsiniz, indirimli Tango dans fırsatlarını Eğitim ve Hizmet kategorimizden takip edin.

İstanbullular Tango'ya doyacak

İstanbullular Tango'ya doyacak

Açılışı Çarşamba günü Kalamış Dalyan Kulüp’te yapılan festival kapsamında, bugün de Arjantin'in ünlü Soledad orkestra Adile Sultan Yalısı’nda canlı performansla kulaklarımızın pasını silecek. Ayrıca festival kapsamında gündüzleri Tango dersleri ve workshopları da düzenleniyor. Ancak bu dans ve Tango atölyelerine katılabilmek için en az 6 aylık tango tecrübesine sahip olmak gerekiyor. Dans atölyelerinin programında, orta ve ileri seviye için salon dansı, teknik çalışmalar, ustaların favori hareketleri ve kadın tekniği çalışmaları kursları yer alıyor.


Festival Hakkında Daha Fazla Bilgi

El Encuentro’nun kurucu eğitmenlerinden ve festivalin organizatörleri dünyanın farklı ülkelerindeki tangoseverlerin yakından izlediği festivali artık herkesin bir yıl önceden programına eklediğini bildiklerini belirtti. Festivalin organizatörlerinden Şule Arkış bu yıl da renkli konukları olduğunu bildirdi ve şunları kaydetti: "İzleyiciler, festivalde tangonun ustalarını bir arada görülebilecek ve her gece farklı bir şova ve müzik performansına tanık olacak. Festival kapsamında ülkemize gelecek Arjantin’in en ünlü tango orkestrası Soledad, tango müziğini sevenlere bu yıl Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde özel bir konser verecek. Usta dansçılarımız da bu muhteşem müziklere danslarıyla eşlik edecek. Her gece yerli ve yabancı yaklaşık bin kişinin dans ettiği tarihin büyülü mekanlarına dünyaca ünlü müzisyenler, konuk DJ ve VJ’ler notalarıyla ve görsel şovlarıyla yeniden hayat verecek." Derslere katılmak isteyenler ve festival hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.istanbultangofestival.com adresinden ulaşılabiliyor.

8. Uluslararası İstanbul Tango Festivali:
Yer: Çeşitli Mekanlar
Başlangıç Tarihi: 06 Temmuz 2011 - Çarşamba
Bitiş Tarihi: 11 Temmuz 2011 - Pazartesi

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları