Bu hafta vizyona giren Filmler

Haftanın En yeni Filmleri

Cesur sahneleriyle çok konuşulacak olan Ateşli Oda (Room in Rome) ile Cannes Film Festivali ödüllü Tanrılar ve İnsanlar (Of Gods and Men) bu hafta dikkat çeken iki film.

Ateşli Oda (Room in Rome)Roma'da iki farklı ülkeden iki kadın bir tesadüf sonucu tek bir otel odasında bir araya gelirler. Tek bir gece, Roma’da bir otel odası… İki kadın, benliklerini etkileyecek farklı bir deneyim yaşarlar. Bu erotik ama bir o kadar da hüzün ve hesaplaşmalarla dolu gecenin sonunda, bu iki kadın ülkelerine dönmek üzere birbirlerinden ayrılıyorlar. Baş başa geçirdikleri 12 erotizm ve itiraf dolu saat boyunca hayatlarını birbirlerine anlatan bu iki kadın; kayıp zamanın sürprizleriyle, dört duvar arasından yeniden özgürlüklerine kavuşacaklar. Daha önce de Julia ve Sex adlı filmle kendşnden fazlaca söz ettiren Julio Medem’in senaryosunu yazdığı, yönettiği ve montajını yaptığı Room in Rom’un yapımcıları, Hücre 211 ve Che filmlerinin de yapımını üstlenmişti. Ateşli Oda Julio Medem’in İngilizce olarak çektiği ilk filmi.

Room in Rome

Dram (109 dk) - Vizyon tarihi: 3 Temmuz 2011

Yönetmen: Julio Medem
Oyuncular: Elena Anaya, Natasha Yarovenko

Tanrılar ve İnsanlar (Of gods and men)2010 Cannes Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü'nü alan Tanrılar ve İnsanlar filmde 1990'larda Mağrip’te dağların tepesinde bir manastır etrafında gelişen olaylar anlatılıyor. Yönetmenliğini Xavier Beauvois'nın yaptığı, başrolleri Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbac'ın paylaştığı tanrılar ve İnsanlar filiminde, müslüman köylülerle huzur içinde yaşayan 8 Fransız Hristiyan keşiş'in ülkenin karışmasıyla meydana gelen olaylar anlatılıyor. Ülkenin karışmasına ve tehlikenin yaklaşmasına rağmen keşişler, Mağrip'ten ayrılmamaya kararlıdırlar.

Tanrılar ve İnsanlar

Dram (120 dk) - Vizyon tarihi: 01 Temmuz 2011

Yönetmen: Xavier Beauvois
Oyuncular: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbach

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları