Şok: Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye Şike Soruşturması

Aziz Yıldırım'a Şike Soruşturması

Dün, 3 Temmuz'da, Türk Futbol'unda deprem etkisi yaratan gelişmeler yaşandı. Kısa süre önce, sporda şiddeti ve düzensizliği önleme adına hayata geçirilen yasaya dayanarak ve yaklaşık 10 aylık bir teknik takibin ardından Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun yanında, Fenerbahçe'nin yeni transferleri Emmanuel Emenike ve Sezer Öztürk şike soruşturması için göz altına alındı.

Şike soruşturması kapsamında Fenerbahçe'nin Eskişehirspor ve Sivasspor ile yaptığı karşılaşmalara mercek altına alındı. Bu bağlamda Eskişehirspor'dan Ümit Karan ve teknik direktör Bülent Uygun, Sivasspor'dan ise Mecnun Otyakmaz ve kaleci Korcan Çelikay da göz altına alınanlar arasında.

Fenerbahçe Küme Düşecek mi?

Fenerbahçe Küme Düşecek mi?

Şikeye dair kamera ve ses kayıtlarının olduğu söylenmesine rağmen, şike soruşturması ve suçlamalar aslında henüz bir kesinlik sağlanmış değil. Suçun sabit olması durumunda Fenerbahçe'yi ve göz altına alınan Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Sezer Öztürk ve Emmanuel Emenike'yi çok ağır cezalar beklemekte. Şike yapıldığının kesinleşmesi halinde Fenerbahçe şampiyonluk kupasıyla birlikte Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını kaybedebilir, hatta bir alt lig olan Bank Asya 1. Lig'e düşürülebilir.

Fenerbahçe Kulübü'nden 2 Açıklama

Fenerbahçe'den yapılan açıklamalarda taraftara soğuk kanlı olması çağrısında bulunuldu. Soruşturmanın detaylarının henüz tam olarak bilinmediği, Fenerbahçe Kulübü avukatlarının olay ile yakından ilgilendiği, Fenerbahçe'nin ne olursa olsun bütün alanlardaki sportif ve ticari faaliyetlerine  devam ettiği belirtildi.

Türk Futbol Tarihi'ne geçen bu kapsamlı şike soruşturmasının nasıl sonuçlanacağı Türk kamuoyunun olduğu gibi dünya kamuoyunun da oldukça ilgisini çekmiş durumda. Özellikle bir süre önce bir operasyona imza atan İtalya, gelişmeleri yakından takip ediyor.Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları