Suna Dumankaya Güzellik Sırları 2

Ünlü bitki bilimci ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya‘nın güzellik reçeteleri

Ünlü bitki bilimci ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya‘nın güzellik reçeteleri
Türkiye'nin ilk doğal güzellik uzmanlarından olan Suna Dumankaya'nın doğal ve bitkisel malzemeler kullanarak hazırlayacağınız tarifleri ile cilt ve güzellik problemlerinizi kısa sürede gidereceksiniz. Bu güzellik reçetelerini fazla masrafa gerek duymadan rahatça evlerinizde hazırlayabilirsiniz. Cilt Bakımı için basit reçeteler

Temizleme sütü

Yüzdeki gözeneklere dolan kirleri ve makyajı temizlenin en basit yolu evde doğal malzemelerden hazırlayabileceğimiz temizlik sütleri veya tonikleridir. Aşağıdaki malzemelerle hazırlayacağınız temizleme sütünü yüzünüze parmaklarınızla daireler çizerek sürün. Ardından yumuşak ve ılık bir bezle silin veya ılık suyla yıkayın. Günde en az bir defa uygulayın.
Malzeme: 1 salatalık, 1 su bardağı süt Uygulama: Salatalığı rendeleyip, 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün.

Temizleme Toniği

Tonik, ciltte kalmış kir, yağ ve makyaj malzemesi kalıntılarını temizler ve cildi yeniler. Temizleyici kullanıldıktan sonra sürülür. Aşağıdaki reçeteye göre hazırlayacağınız tonikten birkaç damla pamuğa damlatıp tamponlayarak cildinize sürün. Toniki uyguladıktan sonra yüzünüze maden suyu püskürtün ve kağıt mendille kurutun. Ardından cildinizi nemlendirin.
Karma ciltler için hazırlanacak Tonik için şu malzemeler kullanılmaıldır: Lavanta, melisa, papatya, hatmi çiçeği, yarım fincan saf alkol, içme suyu.Peeling Karışımları

Cildin kendini yenileyebilmesi için zaman zaman derinlemesine temizlenmesi gerekir. Bunu peeling, buhar banyosu veya maskelerle gerçekleştirebilirsiniz. Derinlemesine temizliğin en kolay yolu peelingdir. Peeling esnasında ciltteki ölü deri hücreleri alınır. İşte evde yapabileceğiniz basit peeling tarifleri:
Malzeme: 1 kahve fincanı yulaf ezmesi, 2.5 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım tatlı kaşığı sıcak su Uygulama: Malzemeleri karıştırın ve cilde uygulayın. 15 dakika bekleyin ve yumuşak, nemli bir bezle ovarak çıkarın. Bol su ile yıkayın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları