Google resimli arama motoru hizmete girdi

Google resimli arama motoru hizmete girdi Galeri


Google birçok kişinin uzun süredir beklediği resimli arama motorunu kullanıma sundu

Bu yeni arama fonksiyonuyla artık bir resim veya fotoğraf girerek arama yapabileceksiniz. Resimli arama moturunu kullanmak için yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızda olan bir resmi sürükleyerek arama kutusuna taşımak. Böylece Google sizlere arama sonuçlarında resim hakkında ulaşabildiği bütün bilgileri sunuyor.
Resimli arama motoru popüler yerler, bilinen sanatçılar ya da ünlü resimler hakkında arama yaptığınızda gayet iyi şekilde çalışıyor. Google'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, hala tanıma kapasitesi üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Bu yeni uygulamayı isteyen akıllı cep telefonundan da kullanılabilecek, örneğin gördüğünüz bir anıtın fotoğrafını çekerek, google'dan anıtla ilgili bilgi alabileceksiniz.

Böylece Artık “acaba şu resim hangi ünlü ressama aitti?” gibi bir soruya örneğin kolaylıkla yanıt bulacaksınız ve elinize geçen bir manzara fotoğrafına baktığınızda bu fotoğraf dünyanın hangi ülkesinden?” diye düşünmeye başladığınızda Google sizlere bu konuda yardımcı olacak.
Ayrıca Firefox ya da Chrome uzantılarına sahip kullanıcılar internette gördükleri bir fotoğrafı resimli arama motoruna sürüklemeye gerek duymadan, sağ tuşa bastıklarında “bu resim ile Google’da ara” seçeneğine tıkladıklarında hemen arama yapabilecekler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları