Yalın Gardırobunun Kapılarını Buse Terim'e Açtı

Yalın Gardırobunun Kapılarını Buse Terim'e Açtı Galeri

Genç kızların yakışıklı prensi Yalın, yeni albümü "Sen en güzelsin" ile geçtiğimiz günlerde dinleyicileriyle yeniden buluştu. Şu sıralar 1 Eylül'de Kuruçeşme Arena'da vereceği konserin hazırlıklarıyla meşgul olan yakışıklı popçu bu sırada sevenlerini mutlu edecek bir çalışmaya da katıldı. Gardırobunun kapılarını moda dünyasını yakından takip eden moda bloggerı Buse Terim'e açtı. Buse Terim aldığı moda eğitiminin ardından kendi adını taşıyan internet sitesinde takipçilerine moda trendlerini anlatıyor, güzellik sırları veriyor ve ünlü isimlerin gardıroplarını karıştırıp onların stillerini paylaşıyor. Keyifle takip edilen bir blog hazırlayan Buse Tarim, Demet Akbağ, Ayşe Özyılmazel gibi isimlerin ardından şimdi de Yalın'ın gardırobunun bilinmezlerini anlattı. Alışveriş yapmayı çok sevdiğini söyleyen Yalın'ın en büyük sıkıntısı bedenine göre kıyafet bulamamak. Beğendiği kıyafetler bedenine olmadığı için aynısını özel olarak yaptırmak zorunda kalıyormuş. Bu durumlarda da kıyafetin modelinin bozulmasından şikayetçi. O yüzden de sık sık yurtdışında, özellikle de Londra'da alışveriş yapmayı tercih ediyor. Erkeklerin kadınlar kadar ilgi gösterdiği düşünülmese de yakışıklı popçu cilt bakımına da önem veriyor. Hem cildi için hem de saçı için özel karışımlar kullanıyormuş ve kullandığı bu ürünleri asla yanından ayırmadan turnelere bile götürüyormuş. Stilini oluştururken yoğun baskılardan ve desenlerden uzak duran Yalın'ın gardrıobunda beyaz tişörtler ve sade gömlekler yoğunlukta. Baskılı ve desenli tişörtlerin karşısındaki insanın ilgisini başka yöne çekeceğinden rahatsız olan genç popçu, tercihini her daim sadelikten yana kullanıyor. Sahne kıyafetlerinde bile bu tercihini değiştirmiyor.


Rahat ama Havalı

Rahat ama Havalı

Ev halinde de sokak ve sahnede de sade kıyafetler giymeyi seven Yalın kadın stilinde ise bakımdan ve kadınlığın vurgulandığı giyimlerden hoşlanıyor. Maskülen tarzını başarıyla kendine yakıştıran kadınların olduğunu düşünse de ona göre bir kadın, kadın gibi giyinmeli. Dikkat çekmek istediği nokta ise güzel giyinmenin marka giyinmek olmadığı. Basit ve sıradan bir kıyafet ile bir kadının çok güzel görünebileceğini savunuyor. Ona göre en güzel stil rahat ama havalı olmayı başarabilenler.

Moda Trendlerinin Takipçisi

Moda ile oldukça ilgili olduğu anlaşılan Yalın, yakın arkadaşı olan tasarımcıların defilelerine gidiyor, yeni albüm ya da klip çalışması zamanı moda dergilerini karıştırıyor ve ortaya kendisine has bir stil yaratmayı seviyor. İnternette çok fazla vakit geçirdiğini ve hemen hemen bütün gelişmeleri buradan takip ettiğini söyleyen yakışıklı şarkıcı gündemin gerisinde kalmamaya özen gösteriyor. Yabancı markalardan favorileri Martin Margiela, Commes des Garçon, Acne ve Paul & Joe. Londra'da keşfettiğinde çok keyif aldığı marka ise The Kooples. İki senedir hem günlük hem de sahne kıyafetlerini bu Fransız markasından satın almayı tercih ediyormuş. Eskiyle yeniyi birleştirmeyi de sevdiğini sözlerine ekleyerek, vintage dükkanlarından aldıkları yeleklerin üzerine enteresan eklemeler yaptıklarını belirtiyor. Son albüm çalışmasnda filmlere kostüm tasarlayan Sara Şensoy ile birlikte çalışmışlar. Çekimlerde kullanılan bütün kıyafetleri toplayıp önüne getirmiş Sara Şensoy, böylece de genç popçuyu alışveriş derdinden kurtarmış. Buse Terim kendisine gardırobunu açan Yalın'a ufak bir hediye vermeyi de unutmamış. Tişörtleri çok sevdiğini bildiği için ona Les Benjamins marka bir tişört hediye etmiş ve yakışıklı popçudan konserinde bu tişörtü giyeceğine dair sözü kapmış. Röportajın tamamını ve Buse Terim'in internet sitesinden okuyabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Moda ›