Cansu Dere Muhteşem Yüzyıl'a Transfer Oldu

Cansu Dere Muhteşem Yüzyıl'a Transfer Oldu Galeri

Ekranların büyük beğeniyle izlenen dizilerine dair yeni sezon haberleri dizilerin müdavimleri tarafından merakla bekleniyordu. Yaz tatili boyunca eski bölümlerle yetinmek zorunda kalan izleyiciler yeni sezonun başlaması için sabırsızlanıyor. Diziler de bu sırada yeni sezon tanıtımlarına başladılar. Kadroların değiştiği, yeni karakterlerin eklendiği dizilerin yeni sezon sürprizleri birbiri ardına duyurulurken şaşırtıcı bir haber de Muhteşem Yüzyıl'dan geldi. Meral Okay'ın kaleme aldığı hikayeden yola çıkarak hazırlanan ve onun zamansız ölümünün ardından başarısını hiç düşürmeden devam eden dizi gelecek sezon da izleyicileri ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor. Bu sezon dizide göreceğimiz yıldız oyunculardan bazıları Tuncel Kurtiz, Ozan Güven ve Pelin Karahan olarak açıklanmıştı çoktan. Son sürpriz de Sultan Süleyman'ın son gözdesi olarak kadroya dahil olacak olan Cansu Dere ile geldi. Onu gelecek sezonda ekranlarda şiire olan ilgisi, Farsça'ya olan hakimiyeti ve muhteşem güzelliğiyle Sultan Süleyman'ın gönlünü fethetmeye aday İranlı cariye Firuze rolünde izleyeceğiz. Hürrem Sultan'a dişli bir rakip olarak saraya dahil olan İranlı cariye Firuze ile bu sezon dizinin hikayesi ve oyuncu kadrosu da iyice güçlenmiş oldu. Ezel dizisinden sonra ekranlara bir süre ara verip yüzünü dinlendiren Cansu Dere, Muhteşem Yüzyıl'da canlandıracağı Firuze karakterine hayır diyemeyeceğini belirtti.

İranlı cariye Firuze

İranlı cariye Firuze

Acem topraklarında doğup büyüyen ve bir hanedanın asil kızı olarak yetiştirilen Firuze karakteriyle Muhteşem Yüzyıl dizisine dahil olan Cansu Dere proje konusunda çok heyecanlı olduğunu söylüyor. Diziyi izlediğini ve kamera arkası çalışmalarını da çok merak ettiğini belirten güzel ve başarılı oyuncu, dizinin yönetmenleri Yağmur-Durul Taylan kardeşlerle çalışmayı çok uzun zamandır istediğini belirtti. Kendisine teklif edilen Firuze karakterinin cazibesine kapılan güzel oyuncu, projeye "hayır" diyebilmesinin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. Muhteşem Yüzyıl dizisine yeni sezonda dahil olan isimlerle birlikte dizinin taze kan aldığı ve önümüzdeki günlerde televizyon izleyicisini ekran başına kilitleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Kadrosunda Halit Ergenç, Okan Yalabık, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu ve Nebahat Çehre gibi başarılı oyuncuların yanına yine onlar kadar başarılı oyuncuların eklenmesiyle, dizinin izlenme rekorları kırması bekleniyor. Yeni sezonda Pelih Karahan Mihrimah Sultan karakterinee, Ozan Güven Rüstem Paşa karakterine ve Tuncel Kurtiz de Ebu Suud Efendi karakterine hayat verecek. Ebu Suud karakteri Anadolu'daki Osmanlı nüfüsuna Sünniliği yaymaya çalışan, hatta Alevilikten Sünniliğe geçmeleri için baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan bir Şeyhulislam.

Muhteşem Yüzyıl'ın Muhteşem Kadınları

Dizinin oyuncuları canlandırdıkları karakterlerin kostümleriyle de büyük ses getiriyorlar. Her bölüm sonunda Sultanların giydikleri kıyafetler tartışılıyor, kadınlar onların taktığı aksesuarların peşine düşüyor. Hürrem yüzüğü ve kolyesi olarak anılan aksesuarlar moda oluyor. Yeni sezonda da birbirinden muhteşem güzelliğe sahip bu kadınların çok konuşulacağı ve dönemi yansıtan kıyafetlerin yine moda dünyasında tartışmalara ve esinlenmelere yol açacağı şüphesiz. Muhteşem Yüzyıl yeni sezon bölümleri 12 Eylül'de başlaması planlanıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları