Bu Şarj Aletleri ile "hangisi benimdi?" Derdine Son!

Whooz Şarj Aleti Etiketleri Galeri

​Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gün içinde kullandığımız teknolojik ürünlerin sayısı da gittikçe artmaya başladı. Dizüstü bilgisayar, cep telefonu, tablet bilgisayar, MP3 müzik çalar derken gün içinde birçok farklı ürünler kullanıyoruz. Bütün bu teknolojik ürünlerin içinde şüphesiz Apple ürünü cihazlar öne çıkıyor. İleri düzey teknoloji, son model şık ve kullanışlı tasarımlar derken Macbook, iPhone, iPad, iPod teknoloji meraklılarının en çok ilgi duyduğu ürünler haline geldi. Bugün bir yerde arkadaşlarımızla yemek yerken masanın üzerinde birkaç iPhone görmemiz olası. Bu durum çalıştığımız ofisler için de geçerli. Birbirinden farklı Apple ürünleri için aynı şarj aletlerinin olması da ortaya hangisi benimdi derdini çıkarıyor. Bu kadar çok aynı üründen olursa hangisi benimdi derdinin ortaya çıkması kadar doğal bir durum yok tabii. Bu duruma bir çare bulunması da gecikmedi. Amerikalı girişimci Sativa Turner, merkezi San Francisco'da olan bir proje geliştirdi. Şarj aletlerinin karışması derdine son vermeyi amaçladığı projesinin adı "Whooz". Whooz tarafından üretilen özel tasarım şarj aletleri ile iPhone, iPad ve iPod şarj aletlerinizi kendinize özel hale getirebiliyorsunuz. Tamamen size özel bir şarj aletiniz olduğunuzda da bu kimin diye sormanıza gerek kalmıyor. Elinizi attığınız anda size ait olanı bulabiliyorsunuz. Üstelik kendi tasarımınızı yaparak farkınızı da ortaya koyabilirsiniz. Klasik beyazın dışında rengarenk bir model yapabilir, dilediğiniz gibi de süsleyebilirsiniz. 

Whooz: Bu Kmin Şarj Aleti?

Whooz: Bu Kmin Şarj Aleti?

Açık bir ofiste çalışıyorsunuz ve etrafınızda birçok kişi Apple ürünü kullanıyor. Etrafınızda ne kadar çok kişinin iPhone kullandığını düşünürseniz bu senaryonun gerçek olma ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu biliyorsunuz demektir. Yoğun kullanımdan sonra şarjı çok çabuk biten iPhone cihazlarının bataryalarını da sık sık yeniden doldurmak gerekiyor. Tam da bu yüzden hemen hemen her iPhone kullanıcısı kendi şarj aletini yanında taşıyor. İlk fırsatta bataryasını doldurmak için fişe takıyor. Sonra ortalıkta bir anda birden fazla aynı cihaz. Peki hangisi sizin cihazınız? Tam da  "bu kimin?" sorusunun İngilizcesi'nden yola çıkılarak isim konulan Whooz projesi bu soruyu ve yaşanan kargaşayı ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

Whooz ile Rengarenk Tasarımlar

Whooz ile Rengarenk Tasarımlar

Whooz projesinin temel mantığı çok basit: şarj aletini kendin istediğin şekilde tasarla, böylece de diğerlerinden kolayca ayrıştır. Kullanımı kolaylaştırmayı amaçlayan bu projenin tasarım yönü de oldukça kuvvetli. 4 farklı renkten birini seçebilir ve yine üzerine dilediğiiniz yapışkanı yapıştırabilirsiniz. Böylece hem kendi cihazınızı ilk bakışta bulabilirsiniz hem de yaptığınız tasarım ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz. iPhone ve iPad cihazları için farklı ebatlarda yapışkanlar sunuluyor. Whooz projesini kullanmak da çok kolay. Tek yapmanız gereken sizi yansıtan rengi belirlemek. Sativa Turner tarafından geliştirilen proje, hali hazırda tasarıma meraklı ve yenilik peşinde koşan Apple kullanıcılarının ilgisini hemen çekmiş durumda. 

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları