Momiji Bebek Çılgınlığı Her Yerde

Momiji Bebek Çılgınlığı Her Yerde Galeri

Momiji bebek çılgınlığı her yeri sardı. Peki nedir bu momiji? Her biri birbirinden farklı karakterlere sahip, yaklaşık 8 cm. boyunda rengarenk koleksiyon bebekleri. Asla oyuncak değiller. Bu koleksiyon bebeklerinin Japon oldukları düşünülse de aslında 2005 yılında kurulan bir İngiliz markası. İlham kaynağı da sıcacık dostluklar ve hayatımızı renklerden küçük mutluluklar. Gündelik hayatımızda bir sürü mesaj alıyoruz ancak hiçbiri kalıcı olamıyor. Bu koleksiyon bebekleri tam da bu noktada yardımımıza yetişiyor. Koleksiyon bebeklerinin altında küçük bir mesaj saklama haznesi bulunuyor. Haznenin içinden de boş bir not kağıdı çıkıyor. Sevdiklerinize içinizden geçenleri, güzel dileklerinizi bu not kağıtlarına yazarak verebilir ve mesajınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Hediye edeceğiniz bebekler de onların karakterlerini yansıtacaktır. Çünkü her bir koleksiyon bebeğinin farklı ilgi alanları var. Biri müzik dinlemeye düşkün, diğeri kitap okumaya. Özellikle dedektif romanlarına meraklı olanı bile var. Party Girl bebekler eğlence düşkünü, dans etmeyi seviyorlar. Sanıldığının aksine Momiji bebekler oyuncak değil; tam aksine, yetişkinlerin keyif alabileceği koleksiyon ürünleri. 8 cm. boylarına rağmen oldukça ağırlar. Çünkü ahşap ya da porselenden değil reçineden yapılıyorlar. Bir de her biri tek tek elde boyanıyor. Bu yüzden de aynı model bebekler bile yan yana durduklarında birbirinden farklı olabiliyor. Bu da zaten onların biricikliğinin altını çizerken, koleksiyon değerlerini arttırıyor. Koleksiyon değerlerinin asıl kaynağı ise her bir koleksiyonun farklı tasarımcılar tarafından yapılması ve tükenen koleksiyonun tekrarının bulunmaması. Bu ne kadar güzelmiş dediğiniz bir bebek eğer geçmiş koleksiyondan bir tasarımsa ve tükenmişse onu bulma şansınız pek yok. O yüzden koleksiyonların duyurulması ve ön satışta alınması koleksiyonerler için oldukça önemli.


Momiji Bebekleri Nerede Bulabilirim?

Momiji Bebekleri Nerede Bulabilirim?


Momiji bebeklerin Türkiye'deki distribütörü ByWonderland. Koleksiyonlarda yer alan bebekleri, onların huylarını suylarını, gelecek koleksiyon haberlerini de Bywonderland internet sitesinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. İnternet sitesinden alışveriş yapmak bana göre değil derseniz, satın alacağım şeyi illa önce görmem gerekir diye düşünüyorsanız gidebileceğiniz adreslerden biri Beymen Blender, diğeri de Bilstore. Beymen Blender dükkanları İstanbul'da Nişantaşı, Akmerkez, Capacity ve İstinye Park'ta, Ankara'da ise Kavaklıdere'de bulunuyor. Bilsore dükkanları ise İstanbul'da Beyoğlu'nda ve Bağdat Caddesi'nde hizmet veriyor.


Momiji 'Sevgiyi Yay' Instagram Yarışması

Bu koleksiyon bebeklerinin temel çıkış noktasında yatan mottosu "spread the love", türkçe deyimiyle "sevgiyi yay". Markanın Türkiye temsilcisi ByWonderlan de Aralık 2011'de bu mottoyu içeren bir Instagram yarışması başlattı. Yarışmanın amacı ve katılımı çok kolay; içinde mutluluk ve sevgi yayan fotoğraflar çekip Instagram'da paylaşmak. Yapmanız gereken tek şey fotoğrafları paylaşırken #momijisevgiyiyay etiketini eklemek. Böylece bütün Momiji bebeklerin fotoğrafları bu etiketin altında toplanıyor. Yarışmanın gördüğü yoğun ilgi dolayısıyla ByWonderland yarışmayı gelenekselleştirdi ve her ay o ayı simgeleyen etiket ile devam ediliyor. Sevgiyi yaymayı amaçlayan bu yarışma, katılımcıların birbirini takip etmesi, tanışıp arkadaş olmasıyla birlikte amacına başarıyla ulaşmış. Yarışmanın ödülleri 3 kategoriye ayrılıyor. Birinci kategoride en çok beğenilen fotoğrafın sahibine bir koleksiyon bebeği hediye ediliyor. İkinci kategoride ByWonderland'in en çok beğendiği fotoğrafın sahibi koleksiyon bebeği kazanıyor. Son kategoride ise 1 ay içinde en az 16 fotoğraf paylaşanlar bulunuyor. Yarışmaya katıldığı 16 fotoğraftan oluşan bir lukapu fotokitap ve koleksiyon bebeği hediye ediliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Beymen
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları