Beyonce'un Dünya İnsani Yardım Günü Kampanyası: I Was Here- Buradaydım

Beyonce'un Dünya İnsani Yardım Günü Kampanyası: I Was Here- Buradaydım Galeri

Dünyanın birçok yerinde açlık ve sefalet devam ediyor. Hem de hızla artarak. Birleşmiş Milletler bu amaçla ekipler kurarak yardıma muhtaç ülkelere destek gönderiyor. İnsanlara yardım etmek çok zor bir süreç. Bazen ülkeler bu yardımı kabul etmiyor. İç savaş yaşanan bölgelerde insani yardım ekiplerinde çalışanlar tehditler altında çalışmalarını sürdürmek zorunda kalıyor. Çatışmaların ve bombaların ortasında daha iyi bir yaşam için destek olmaya çalışıyorlar. 19 Ağustos 2003'te Irak'ta Birleşmiş Milleter temsilcileriine saldırı düzenlendi ve Birleşmiş Milletler Irak özel temsilcisi Sergio Vieira de Mello ile beraberindeki 21 kişi yaşamını yitirdi. Bu acı olaydan sonra 19 Ağustos günü Dünya İnsani Yardım Günü olarak adlandırıldı ve insani yardım ekiplerinin yaşadığı zorlukları anlatmak amacıyla bir dizi etkinliklerin düzenlendiği anma programları oluşturuldu. Ünlü yıldızların destek verdiği kampanyaların bu yılki destekçisi Beyonce oldu. Beyonce Dünya İnsani Yardım Günü için "I was here" şarkısını, şarkının yazarı ile birlikte, kampanyaya bağışladı. Kampanya kapsamında "I was here" şarkısına bir de klip çekildi.


Beyonce'nin Dünya İnsani Yardım Günü Kampanyası

İnsani yardım çalışmalarında çalışanların yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla her sene 19 Ağustos'ta düzenlenen kampanyanın bu seneki sloganı ünlü şarkıcının şarkısı "I was here" oldu. Dünyaca ünlü yıldız, kampanya için hazırlanan videoda tüm dünya vatandaşlarını kampanyaya destek vermeye çağırdı. "Siz de çevrenizde olup bitenlere bakın ve onlara bir el uzatın" şeklinde duyurulan kampanya için bir de internet sitesi hazırlandı. whd-iwashere.org/ adresinde dünyanın neresinde olduğunuzu harita üzerine işaretleyebilir ve insanlık için ne tür yardımlarda bulunduğunuzu kısa notlar halinde paylaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde, sitede gezinebilir, kimlerin hangi kampanyalara destek verdiğine bakarak siz de katılmak isteyeceğiniz yardım kampanyaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Beyonce 'I was here' - Buradaydım

Kampanyanın tanıtımı kapsamında Birleşmiş Milletler'in New York'ta bulunan İnsani Yardım Koordinasyon ofisi tarafından bir gece düzenlendi. Gece "I was here" şarkısını seslendiren Beyonce ile birlikte kampanyanın duyurusu ve internet sitesinin tıklanma oranında büyük bir artış yaşandı. Moda dünyasının bu gibi etkinlilerde her zaman görünüşe de önem verdiği bilinir. Bu geceden de geriye akıllarda Beyonce'nin beyazlar içindeki şıklığı kaldı. Gecede 1200 kişinin önünde seslendirdiği şarkı için bir de klip hazırlandı. Ünlü şarkıcı ve şarkının yazarı Diane Warren hiçbir ücret talep etmeden kampanyaya bağışladıkları şarkı sayesinde büyük takdir kazandılar. Şarkının videosu 19 Ağustos tarihinden itibaren bütün dünyada gösterildi. Özellikle aralarında Dubai, Cenevre, Addis Ababab gibi kentlerin olduğu dünyanın farklı yerlerindeki şehirlerde kurulan dev ekranlarda gösterilen klip kampanyanın büyük ilgi çekmesine aracı oldu. Hiç şüphesiz en büyük ilgi New York'un ünlü Times Meydanı'na kurulan dev ekranda gösterilmesiyle kazanıldı. Kampanyanın ana eksenini oluşturan şarkının klibini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları