Süpermodel Kate Moss'un Kitabı Çıktı

Süpermodel Kate Moss'un Kitabı Çıktı Galeri

Dünyaca ünlü İngiliz model Kate Moss güzelliği ve başarılı kampanyalara attığı imzaların yanı sıra adının karıştığı skandallarla da her daim moda dünyasının en çok konuşulan süpermodellerinden biri oldu. Paparazziler uyuşturucu sorunu, erkek arkadaşları ve çocuğu ile ilgili sürekli peşindeydi. O ise bütün bunlardan kurtulabilmek için işine sarılmaya karar vermişti. O bir süpermodeldi ve bütün dünya bunu anlamalıydı. Birkaç yıl önce, dünyanın sayılı parfüm markalarından biri olan Agent Provocateur ile gerçekleştirilen reklam kampanyasının sloganı tam da bunu hatırlatıyordu: Londra'da tek bir Kate var. Süpermodelin işindekini iddiasını kışkırtıcı pozuyla tamamladığı bu poz moda dünyasında çok fazla yankı uyandırdı. Hayranları da marka ve tasarımcılar da onun işindeki başarısını bir kez daha takdir ettiler.

Bugünlerde de süpermodel kariyerinde bu kampanyanın başarısına benzer şekilde ses getiren kampanyalarını bir kez daha izleyicilerinin gözüne sermeye hazırlanıyor. Dünyanın önde gelen yayınevlerinden biri olan Rizzoli süpermodel Kate Moss'un kitabını çıkarmak için son hazırlıkları yapıyor; Kate: The Kate Moss Book. İlk anda süpermodelin yaşamını anlattığı düşünülse de sanıldığı gibi değil. Retrsopektif tarzında hazırlanan kitap süpermodelin 20 yıllık efsanevi modellik kariyerini gözler önüne seriyor.
Kate Moss'un Yeni Kitabı

20 yılı kapsayan retrospektif çalışması

Süpermodel Kate Moss'un kitabı oldukça kişisel ve kariyerinin tamamını içeren retrospektif bir çalışma. Sıradan genç bir kızın süpermodel olma hikayesini, hikayenin kilometre taşlarını öne çıkarak anlatıyor. Süpermodelin kendini nasıl ikonografik ve fotografik bir figür haline getirdiğinin detaylarını paylaşıyor. Süpermodelin The Face dergisindeki ilk çalışmaları da, kariyerinde parlamasına yardımcı olan Calvin Klein çalışmaları da kitaba dahil edilmiş. Süpermodelin kitabının editörlüğünü Jefferson Hack yapıyor. Jefferson Hack hem Dazed and Confused ve Another dergilerinin kurucusu, hem de süpermodelin eski eşi. Aralarında Juergen Teller, Mert & Marcus, Craig McDean ve Mario Testino gibi dünyaca ünlü moda fotoğrafçılarının bulunduğu çalışmalara yer verilen kitapta süpermodelin 20 yıllık kişisel tarihini izlemek mümkün. Retrospektif şeklinde hazırlanan kitap fotoğraf çalışmalarından oluştuğu için kitabın formatı da özel tasarım. Coffee book table denilen büyük boyda hazırlanan kitap için 8 farklı kitap kapağı hazırlanmış. Hazırlanan kitap kapağı çalışmalarından her biri de ayrı birer kitap kapağı olarak değerlendirilecek. Kate Moss'un kitabını almak isteyenler hangi kapağı almak istediklerine kolay karar veremeyecekler gibi görünüyor.

Raflardaki yerini almaya hazırlanıyor

Süpermodel Kate Moss'un kitabı "Kate: The Kate Moss Book" raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Rizzoli yayınevi tarafından basılan ve 6 Kasım'dan itibaren satışa sunulacak olan kitabın fiyatı da şimdiden belli; £50. Moda tutkunlarının mutlaka sahip olması gereken bu kitap sayesinde, süpermodelin kişisel tarihi ile birlikte dünya modasının yakın geçmişi de okuyucularla paylaşılıyor. Moda tutkunlarını karar vermekte zorlayacak 8 farklı kapak ile basılacak olan kitabın birbirinden kışkırtıcı kapak tasarımlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları