Vampir Günlüklerinin Çok Tutulan Dizisi ve Kitap Serisi

Vampir Günlüklerinin Çok Tutulan Dizisi ve Kitap Serisi  Galeri

En çok okunan kitap serilerinden bir tanesi Vampir Günlükleri... Son zamanların en çok beğenilen L. J. Smith'in yazdığı kitap serisi özellikle gençler arasında başı çekiyor. Hangi kitabın ne zaman çıktığı, ne zaman Türkçe'ye çevrileceği ve Türkiye'de yayınlanacağı dört gözle beklenirken, herkes telaş içinde Elena ve Stefan'ın birbirine kavuşup kavuşamayacağını merak ediyor. Okuyanlar okudu ya da üzerine de kitabın uyarlaması olan dizileri de izledi bitirdi. Ama hala okumaya yeni başlayanlar veya diziyi izlemeye devam eden kişiler çoğunlukta. Hiç duymayanlar için ise, şöyle genel olarak bahsedelim: Kitap, birbirine düşman iki kardeş ve iki kardeşin de aşık olduğu güzeller güzeli Elena adlı kızın hikayesini konu ediyor. İlk kitap 1991 yılında basıldı ve ardından üç kitap daha yayınlandı. Bu kitaplar tv dizisine uyarlandığında ise çok fazla rağbet gördüğünden yazar iki kitap daha çıkardı.


Vampir Günlükleri'nin Konusu


Sarışın ve çok güzel gözlere sahip Elena, ailesini trafik kazasında kaybetmiş ve halası ve dört yaşındaki kız kardeşiyle beraber yaşamaktadır. Okula çekine çekine, hala acısını çektiği anne ve babasının üzüntüsüyle gitmektedir. Okulun yeni başladığı günlerde okulda Stefan adlı çocuğu fark eder. İlk görüşte aşık olduğu Stefan'a her fırsatta ilgi gösterir ancak Stefan'dan olumlu bir yanıt alamaz. Aslında iyi kalpşi vampirimiz Stefan da ondan hoşlanmıştır ancak geçmişinden dolayı, korkusundan ve kızın iyiliğini düşünmesinden dolayı onun yaklaşmasına izin vermemektedir.
"Stefan ve erkek kardeşi Damon yıllar önce, vampir değiller iken, Kathrine adlı bir vampire aşıklardır. Kathrine'den aralarında bir seçim yapmasını isterler. Kız önce Stefan'ı seçer ve onu ısırır. Sonrasında ise Damon'a gider ve onu da ısırır. Vampire dönüştüklerinde aralarında bir problem kalmayacağını düşünen kız aslında olayların daha da kötüleşmesine yol açar. Bu duruma dayanamayan Kathrine, onu güneşten koruyan taşı çıkarır ve güneş ışığına çıkar. Kathrine'in intiharı üzerine birbirini öldüren kardeşler tamamen vampire dönüşürler.
İlk kitapta okulda geçen olaylar ve arkadaş çemberi etrafında Stefan ve Elena'nın aşkını anlatılır. Sonraki kitaplarda Damon'un devreye girmesi ile olaylar ateşlenecek ve iki kardeşin nefreti daha da alevlenecektir. Diziyi izleyen kişiler dizide geçenlerin kitapla birebir olmadığını ancak çok benzediğini, kitap serisini okuyanlar ise diziyi izlediklerinde eleştirecek bir sürü yan bulacaklardır. Önce dizi mi yoksa kitap mı buna karar vermesi gereken kişi sizsiniz.


Vampir Günlükleri Dizisi


Vampir Günlükleri'nin ilk bölümü 10 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi yapımcıları Leslie Morgenstein ve Boby Levy'dir. Dizi kitaptan farklılık göstermekte ve dizide hem Elena, Damon ve Stefan'dan, hem de kasabadan intikam almak isteyen Kathrine ortaya çıkar. Elena, Damon ve Stefan arasındaki aşk üçgeni çıkmaza dönüşürken, stresli dakikalar yaşanmaktadır. Dizinin pilot bölümü en çok izlelen bölümdür. 3. sezonu çekilen diziyi izlemeye başlayacaksanız, zaman kaybetmeden ekran başına geçin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları