Dark Knight Rises Rekorları Alt Üst Ediyor

Dark Knight Rises Rekorları Alt Üst Ediyor Galeri

Christopher Nolan’ın yönettiği The Dark Knight Rises vizyona girmiş durumda. Daha önce 2005 yılında yayınlanan Batman Başlıyor ve 2008 yılındaki Kara Şövalye'den sonra Kara Şövalye Yükseliyor aldı son yapım ile karşımıza çıkmış durumda. Uzun zamandır merakla beklenen bu filmin galasında üzücü bir takım olaylar yaşanmış ve insanlar ölmüştü. Buna rağmen film daha ilk 5 günde rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Batman'ı oynayan ünlü karakter ise her zamanki gibi Christian Bale'dir. 2008 yılında çekilen filmde Joker karakteri ile mükemmel bir performans sergileyen Heath Ledger'in ölümü ile üzülmüştük. Yeni filmde yeni bir Joker karakteri ya da farklı bir düşman mı bizi bekliyor, hep birlikte göreceğiz. Kara Şövalye Yükseliyor, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yoğun bir ilgi ile karşılaştı. 80'lerin sonu 90'ların başı diye nitelendirilen kesim tarafından zaten oldukça seviliyordu. İlk sinemaya uyarlanması da zaten bu dönemde başladı.


Dark Knight Rises : Kara Şövalye Yükseliyor


Batman'ın hikayesini hepimiz biliriz. Çok zengin bir ailenin çocuğu olan Bruce, henüz ufak bir çocukken bir hırsızın anne ve babasını öldürmesine tanık olur. Daha sonra ise kötüler ile savaşmaya karar verir. Her seferinde farklı, güçlü bir düşmanı alt etmeye çalışır. Tabi bu arada kimliğini de gizli tutar. Gündüzleri tanınan, saygın bir iş adamı iken geceleri ise bir suçlu yakalama makinesi. Gotham şehrini yine teröristlerin elinden kurtarmak için amansız bir savaşa girer. Tabi bu sırada düşmanları da boş durmuyor. Daha önceki serilerden tanıdığımız Kedi Kız karakteri de serinin son filminde karşımızda. İyi mi kötü mü bir türlü karar veremediğimiz karakteri ile tam bir nankörlük abidesi. Daha önce yayınlanan Batman Kara Şövalye adlı yapımdan dolayı insanlar çok büyük beklentilere girdi. Daha fazla aksiyon ve görsel efektler ile verdiği paranın hakkını istemeleri de normal. İzlenimler şöyle gösteriyor ki bu film de yeteri kadar insanları tatmin etmiştir. Filmde yine Christopher Nolan'ın yönettiği Inception adlı filmde rol verdiği karakterleri de görüyoruz. Tanınmış oyuncuların yan rollerde de belirmesi ayrıca bir keyif katmış. Imax teknolojisi ile çekilen filmin hakkını verip kaliteli bir sinema salonunda izlemenizi tavsiye ederim.


Bol Aksiyon Sahneleri Sizi Bekliyor!


Film her ne kadar mükemmel yapılsa da eleştirilecek birkaç detay da var. Bunları burada belirtmek ve film keyfinizi kaçırmak istemiyorum. Filmin süresinin uzun olması da olumlu bir haber. Kısacası sizi aksiyonu, dövüşü bol bir film bekliyor. Kadınlar bu filmden ne kadar zevk alır bilinmez ama erkeklerin göz zevkini doyuracak gibi. Serinin son filminin rekorları alt üst etmesi ve izleyicinin bu kadar yoğun ilgi göstermesi de muhtemel bir dördüncü serinin de haberini verecek gibi duruyor. Türkiye'de daha uzun bir süre vizyonlarda yerini koruyacak olmasına rağmen en kısa gidip bu filmi sinemada izleme keyfine varın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları