Google vs Microsoft/Bing

Google vs Microsoft/Bing GaleriMicrosoft'un arama motoru Bing Google sonuçlarını mı kullanıyor? Google rakibi yakaladığını iddia ediyor.


Google ve Microsoft arama pazarında şimdi bir polis romanı gibi olan rekabet başlattılar. Google Microsoft'un arama motoru Bing, Google'in sonuçlarını kullandıklarını kanıtlamak için, rakip için bir tuzak kurulmuş. Google'e göre Bing birkaç olguda yakalanmış!


Google bu hikayeyi kendi yayınlamamış, ancak sadece internet arama motorları ile 15 yıldır ilgilenen blogger Danny Sullivan, dedi. Sullivan kendi blogunda 'Searchengineland' hakkında detaylı bir rapor verdi!


Google'e göre Ekim 2010 yılında iki parametre arasında birden bu ikili arama motorları arasında kesişme olmuş: ilk on top-sonuçlar ve üst kısmında en uygun sonuç. O andan itibaren, Google şüpheli haline gelmişti.


Anlamsız aramalar Google şüphelerini onaylıyor

Bu nedenle, Google bir tuzak kurdu: "mbzrxpgjys"gibi birçok nafile aramalar için sonuçlar manipüle edildi. Hesap basitti: Google ile Bing bu aramalar için aynı sonuçları buldu ise, Microsoft kesin Google sonuçlarını bir şekilde kullanmış olmalıdır. Hazırlıklardan sonra Google çalışanların görevi bu aramaları evden Microsoft Internet Explorer tarayıcısına vermek ve aynı zamanda arama sonucunu tıklamak! Bing Google'in aynı sonuçlarını yayınlaması rapora göre iki hafta sürdüğünü gösteriyor 17 - 31 Aralık 2010!


Bilgiler Microsoft'a mı iletiliyor?


Google'in tahmini Internet Explorer ve Bing-Toolbar bilgileri istekler hakkında ve daha sonra aranan siteleri Microsoft'a iletiliyor! 'Google bunu hile olarak görüyor' dedi Singhal. Bing-şef Stefan Weitz Sullivan'ın yorumuna şu şekilde cevap verdi: arama motorları çeşitli bilgiler ile calışmaktadır ve bu 'Google deneyı' bir hacker'ın işi gibi olduğunu gösteriyor!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları