Ömrümüzden Bir Sene ve KUngFu Panda 2

Bu hafta iki güzel film vizyona girdi. İlki Michael Leigh'in 'Ömrümüzden bir Sene' filmi diğeri ise tüm aile izleyebileceğiniz KungFu Panda animasyon filmi.


İndirimli Sinema Fırsatları için buraya tıklayın.
İngiltere’nin usta yönetmenlerinden Mike Leigh’in uzun süredir merakla beklenilen filmi 'Another Year' vizyona girdi. Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan film, yönetmen Leigh'in en iyi filmlerden birisi olmaya aday gösteriliyor. Son İstanbul Film Festivali'nde de seyirciyle buluşan ‘Another Year/Ömrümüzden Bir Sene’ filminin kadrosunda usta oyuncular Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen ve Peter Wigth yer alıyor. Filmde mükemmel bir çiftin inişlerle çıkışlarla, ama daha çok inişlerle dolu, dört mevsimi anlatılıyor. Mutsuzluğu yüzünden okunan bir kadın görüntüsüyle açılan ‘Ömrümüzden Bir Sene’ aynı şekilde açık bir mutsuzluk fotoğrafıyla da bitiyor. Tom ve Gerri'nin hayatı bir yılın dört mevsimi süresince anlatılıyor. Onlar, her şeye rağmen kendi sonbaharlarına kadar mutlu kalmayı başarıyor.
Yönetmen: Mike Leigh
Oyuncular: Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Peter Wigth.İlk bölümünde Ejder Savaşçı olmak için mücadele eden Po artık Ejder Savaşçı olarak rüyasını yaşıyor. Kung Fu ustaları ve arkadaşlarıyla, yani Kaplan, Turna, Mantis, Engerek ve Maymun’dan oluşan Öfkeli Beşli ile birlikte Barış Vadisi’ni koruyor. Ama Çin’i ele geçirmek ve Kung Fu’yu ortadan kaldırmak için gizli ve durdurulamaz bir silahı kullanmayı planlayan, korkunç bir kötü adamın ortaya çıkışı, Po’nun tekarar harekete geçmesini sağlıyor.
Tüm Çin’i dolaşarak bu tehditle yüzleşmek ve onu yenmek, Po’ya ve Öfkeli Beşli’ye düşüyor. Peki Po, Kung Fu’yu durdurabilecek bir silaha nasıl engel olacak? O, geçmişine bakmalı ve gizemli kökeninin altında yatan sırları ortaya çıkarmalı; ancak o zaman başarılı olmak için gereken gücü açığa çıkarabilir...&90'a varan sinema fırsatlarından yararlanmak için Eğlence ve aktivite kategorisine bakın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları