Kazım Koyuncu Ölümünün 7. Yıldönümünde Şarkıları ile Anıldı!

Kazım Koyuncu Ölümünün 7. Yıldönümünde Şarkıları ile Anıldı! Galeri

Karadeniz müziği ile Rock müziğini sentezleyerek bambaşka bir tür yaratan ve sempatik tavırları ile de gönüllere taht krumuş olan Kazım Koyuncu, ölüm yıldönümünde şarkıları ile anıldı. 2005 yılında akciğer kanseri nedeniyle hayata veda eden Kazım Koyuncu, ardında birbirinden güzel şarkılar ve anılar bırakmıştır. Müzisyen kimliğinin yanı sıra, kişiliği ve duyarlılığı ile de halk tarafından benimsenmiştir. Ölümünün üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen 'denizin çocuğu' , şarkıları ve akıllardan çıkmayacak sözleri ile unutulmadı.

Unutulmayan Kazım Koyuncu Şarkıları

Kazım Koyuncu'nun 7 yıl önceki ölümü, kitleleri derinden etkilemiş, katkıda bulunduğu herkes büyük bir yasa gömülmüştür. Genç yaşında hayata veda etmesinin üzerinden yılllar geçse de her yıl çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Trabzanspor taraftarları, Laz dilinin tanınması için yaptığı çalışmalardan dolayı Laz halkı; çevre sorunlarına gösterdiği duyarlılık, alçakgönüllü davranışları ve insancıl yanı nedeniyle de tüm Türk halkı, vefatı ile çok üzülmüştür. Bu yıl da birçok etkinlik ile anılan Kazım Koyuncu akıllardan silinmeyecek Hayde, Ella Ella, Ben Seni Sevduğumu, Ayrılık Şarkısı, İşte Gidiyorum, Hoşçakal gibi şarkıları ile gönüllerde yaşamaya devam edecek.

Denizin Çocuğu

Denizin Çocuğu

1971 yılında Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Sugören Köyü'nde dünyaya gelen Kazım Koyuncu, müzikle olan yolculuğuna ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başlamıştır. Üniversite için İstanbul'a geldikten sonra, müzikle daha çok iç içe olmaya başlamıştır. 1991 yılında çıkardığı Viya albümü ile profesyonel olarak müzik kariyerine başlamış; 2004 yılında da Hayde albümü ile birbirinden güzel konserler vererek halkın içinden birisi olmuştur. 2004'te akciğer kanseri teşhisi konulan Kazım Koyuncu, 25 Haziran 2005'te henüz 33 yaşındayken vefat etmiş; tüm Türkiye'yi yasa boğmuştur. Arında bıraktığı şarkıları ve "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem" gibi sözleriyle akıllara kazınmıştır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları