İstanbul Caz Festivali Yine Dopdolu Geliyor!

İstanbul Caz Festivali Yine Dopdolu Geliyor! Galeri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 19. kez düzenlenecek olan İstanbul Caz Festivali, 3-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Caz müziğin sevilen isimlerini bir araya getirecek olan İstanbul Caz Festivali, bu yıl Garanti sponsorluğunda birçok ünlü ismi ağırlayacak. Yine oldukça heyecan verici bir program ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlana caz festivali, caz müziğin yanı sıra pop, rock ve folk gibi birçok güncel müzik türünde öne çıkan sanatçıları da sizlerle buluşturacak.

50 Konser, 300'ü Aşkın Sanatçı!

50 Konser, 300'ü Aşkın Sanatçı!

Yine çok heyecan verici bir program ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan 19. İstanbul Caz Festivali, temmuz ayında yaklaşık olarak 50 konserde 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı müzikseverlerle buluşturacak. İstanbul’un çeşitli mekanlarında gerçekleşecek olan caz festivaline bu sene İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, The Marmara Esma Sultan, Santralistanbul Kıyı Amfi, Haliç Kongre Merkezi ve Sakıp Sabancı Müzesş ev sahipliği yapacak.

Morrissey İstanbul'da Olacak!

Bu yıl, cazın dev isimlerini bir araya getirmekle kalmayıp, birçok ünlü başka sanatçıyı da dinleme şansını yaratacak olan festival kapsamında, İngiliz alternatif rock müziğin efsane ismi Moreissey de sahne alacak. Festivalin kapanış gübü olan 19 Temmuz'da sahne alacak olan Morrissey, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak. Geleceğin caz yıldızları olarak nitelendirilen isimlerin yanı sıra, soul müziğin iddialı isimlerinden Sharon Jones&The Dap-Kings de festival kapsamında sahne alacak.

Tüm Etkinlikler Bir Arada!

Tüm Etkinlikler Bir Arada!

Festival kapsamında yalnızca konserler değil başka birçok etkinlik de sizlerle buluşuyor. Bu yıl üçüncü defa düzenlenecek olan Tünel Şenliği, 7 Temmuz Cmartesi akşamı müzikseverlere tam bir şölen yaşatacak. Festival süresince, Salon'da festival takipçileri ile buluşacak olan Avrupa Caz Kulübü konser serisinde, Türk cazının en önemli isimleri, Avrupalı cazcı konuları ile buluşacak. Ayrıca, Genç Caz konserleri serisinde yepyeni isimleri dinleme şansını bulacak ve daha birçok etkinlik ile müziğe doyacaksınız.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları