Samsung Galaxy S3: Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Samsung Galaxy S3: Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları Galeri

Galaxy S1, S2, S2 Plus ve Note ürünleriyle oldukça büyük başarı ve gelir elde eden Samsung tasarım sürecini büyük gizlilikle sürdürdüğü Samsung Galaxy S3'ü nihayet kullanıcıların beğenisine sundu. Samsung'un bu merakla beklenen telefonu 29 Mayıs 2012 yılında Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere 28 ülkede piyasaya sürüldü.


Gelişmiş Özellikler

Gelişmiş Özellikler


4.8 inçlik 1280x720 piksel çözünürlüğe sahip amoled ekranı olan telefon her ne kadar Amoled teknolojisi eskisi kadar vaz geçilmez bir teknoloji olmasa da günümüz telefonları için oldukça uygun bir kalite sunuyor. Ekran konuda aynı segment telefonlardan HTC'nin One X modelinde kullanılan ekran, bu alanda teknolojinin ne kadar kusursuz noktalara geldiğinin bir göstergesi. Ergonomi açısından daha küçük boyutlu telefonlara oranla bile oldukça rahat bir kullanım sunan Galaxy S3 bu konuda oldukça başarılı. Telefon piyasada en büyük rakibi olan HTC One X'le fiziksel olarak hemen hemen aynı boyutlara sahip. S3'ü rakiplerinden bir adım öteye taşıyan özelliklerinden biri ise pil ömrü: 2100mAh pil ömrü olan cep telefonu günlük eğlence ve ofis ihtiyaçlarınız için tamamen yeterli olacaktır. Pil değişikliğine izin veren telefon aynı zamanda microSD kart slotuyla da kullanıcıların cihazın belleğini diledikleri zaman artırabilmelerine olanak tanıyor. 8 Megapiksellik kamerayla gelen telefon S2 modelinin tahtına el koyuyor. Cep telefonu çok kaliteli keskin ve detaylı fotoğra çekebilirken yine piyasada ki rakibi HTC One X'e bu konuda üstünlüğünü gösteriyor.


Android İşletim Sistemi


Samsung Galaxy S3'de işletim sistemi olarak Android kullanılıyor. Apple Ios'un tahtını ele geçiren Android işletim sistemi her geçen gün uygulama sayısını artırmaya devam ediyor ve şuan akıllı telefon piyasasında lider konumda. Ios kadar sorunsuz bir işletim sistemi olmasa da Android şuan HTC, Samsung, Sony gibi farklı firmalardan aldığı yüksek hacimli satış destekleriyle birlikte liderliğe oturdu. Hemen hemen her ünlü websitenin uygulamasını bulunduran Android, ücretsiz oyun ve eğlence uygulaması seçenekleriyle de uzanca bir süre liderliği kimseye kaptırmayacak gibi gözüküyor. Nokia'nın gayretleriyle Windows Phone 7'nin yavaş yavaş duyulabilirliğini artırması halen Android için bir tehdit oluşturmuyor. Akıllı telefon kullanıcıları şuan Apple'ın yeni Ios 6'yla neler getireceğini ve rekabeti ne kadar kızıştıracağını merakla bekliyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları