Büyük Ev Ablukada Fenomene Dönüşüyor!

Büyük Ev Ablukada Fenomene Dönüşüyor! Galeri

Büyük Ev Ablukada, 2008 yılında İstanbul Cihangir' bir evde kurulduğundan beri sessiz sedasız kendi bildikleri gibi müziklerini icra eden bir grup. Alternatif müziğin akustik ve indie ile harmanlanmış halini sunan ve soundundaki karmaşık ezgiler ile gizemli bir tür ortaya çıkaran Büyük Ev Ablukada, şimdiye kadar hiç bir albüm yayınlamamasına rağmen, farklı duruşları, özgün şarkı sözleri ve konserlerindeki eğlenceli performansları ile şimdiden bir fenomen haline geldi.

Büyük Ev Ablukada Üyeleri

Büyük Ev Ablukada Üyeleri

Büyük Ev Ablukada, kendi yazdıkları farklı şarkı sözleri, çeşitli mekanlarda verdikleri konserleri ve internet üzerinde paylaştığı konser kayıtları çok kısa bir sürede kendine özgü bir hayran kitlesi edindi. Çoğunluğu oyunculardan oluşan Büyük Ev Ablukada üyeleri, konserlerinde takma isimlerini kullanmaktadır. Afrodisman Salihins, Balon Suyla da Dolar, Bentek Sizhepiniz, Bass Bariton, Gelicem Nerdesin, Galvaniz Gelbiraz, Baksen Oyalama, Canavar Banavar gibi oldukça eğlenceli takma isimleri ile de dikkat çekmektedir. Esrarengiz grup üyeleri arasında Yalan Dünya'daki Orçun karakteri ile büyük bir hayran kitlesi edinen Bartu Küçükçağlayan, tiyatro ve sinema oyuncusu Berkun Oya, grafiker Alican Tezer'den oluşuyor. Gruba zaman zaman, Eğreti Gelin ile çıkış yapan daha sonrasında aralarında Mahsun Kırmızıgül'ün Newyork'ta Beş Minare filminin de bulunduğu sinema filmlerinde rol alan Onur Ünsal ve Muhteşem Yüzyıl ile son zamanlarda daha çok yıldızı parlayan Okan Yalabık da eşlik ediyor.

Esrarengiz Grup

Esrarengiz Grup


Sosyal medya etikisyle birçok insanın duyduğu Büyük Ev Ablukada, önceleri, birlikte zaman geçirerek birşeyler tıngırdatıp şarkı söylemekten hoşlanan bir grup arkadaşın kendi aralarında kurdukları bir gruptu aslında. İnternetin tüm dünyayı kapsayan yayılım gücünün etkisi altına giren gurubun ismi, ağızdan ağıza kulaktan kulağa yayılarak şimdilerde bir fenomen haline geldi. Eğlenceli ve içten şarkı sözlerinin yanı sıra renkli ve yüksek enerjili sahne performansları da Büyük Ev Ablukada'ya kendine ait bir hayran kitlesi edindiridi. Çevrelerindekiler ile müziklerini paylaşma amacı ile bir konser vermeye karar veren grup, Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nda “Ay Şuram Ağrıyo!” isimli akustik bir konser vererek yavaş yavaş fenomene giden bir yola giriyorlarç Bundan sonra küçük mekanlarda verdikleri konserler dahi tıklım tıklım bir izleyici kitlesi tarafından şarkıları bir ağızdan söylenir hale geliyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları