Haluk Bilginer "Antonius ile Kleopatra" ile Londra'dan Geçti!

Haluk Bilginer Galeri

Son günlerde özel hayatındaki çalkantıların yanı sıra tiyatro oyunundaki başarısı ile de göz önünde olan Halık Bilginer, şu sıralar hakkında en çok konuşulan isimler arasında. Geçtiğimiz günlerde 6 yıllık eşi Aşkın Nur Yengi ile boşanacağı haberleri ile gündemi meşgul eden başarılı oyuncu, kendi kurdupu Oyun Atölyesi'nde sergilediği Antonius ile Kleopatra oyunuyla özel hayatındaki stresten biraz olsun uzaklaşıyor.

Antonius ile Kleopatra Londra'da!

Antonius ile Kleopatra Londra'da!

Bir ilke imza atan Oyun Atölyesi, İngiltere’nin başkenti Londra’da William Shakespeare’in “Antonius ile Kleopatra” adlı oyununu dünyanın en ünlü tiyatrolarından Shakespeare’s Globe’da ilk kez Türkçe sahneledi. Londra Olimpiyatları kapsamında 23 Nisan - 10 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen ve Shakespeare’nin 37 oyununun 37 değişik ülke tarafından oynandığı Shakespeare’s Globe's 2012 International Shakespeare Festival’inde Türkiye'yi temsil eden Oyun Atölyesi, Mayıs ayının sonunda Londra'da gösterdiği performans ile büyük övgü aldı. 25-26 Mayıs'ta oynanan Antonius ile Kleopatra oyununa Türkler kadar yabancı tiyatroseverler de büyük ilgi gösterdi. Romalıların komutanı Mark Antuan ile Mısır Kraliçesi Kleopatra arasındaki tutkulu aşkı ve şimdiye kadar birçok sinema filmine ve hikayeye konu olmuş olan acı sonlarını anlatan " Antonius ile Kleopatra" oyunu, Shakespeare'in en önemli eserlerinden biri olarak gösteriliyor. 

Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor'un Muhteşem Uyumu

Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor'un Muhteşem Uyumu

Türkiye'nin en başarılı oyuncularından biri olan ve Hollywood filmlerinde de oyunculuğunu tüm dünyaya göstermiş olan Haluk Bilginer, Antonius ile Kleopatra oyunundaki başarılı performansı ile de göz doldurdu. Oyunca Antonius'u canlandıran başarılı oyuncuya Kleopatra rolünde de usta oyuncu Zerrin Tekindor eşlik ediyor. İkilinin uyumu, Zerrin Tekindor'un incelikli performansı ve Haluk Bilginer'in usta kurgusu bir araya gelince ortaya tam bir tiyatro şöleni çıkıyor. İkilinin karşılıklı döktürmesiyle öne çıkan oyunda, ikiliye Mert Fırat Cesar, Emre Karayel Pompeius rolüyle eşlik ediyor. Oyunun diğer rollerinde de çoğunluğu genç oyunculardan oluşan Onur Ünsal, Muharrem Özcan, Evrim Alasya, Gözde Kırgız, Zeynep Alkaya, Tuğçe Karaoğlan, Mehmet Özbek'ten oluşan oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Haluk Bilginer ile Zerrin Tekindor'ın adeta oyunculuk dersi verdiği oyun, unutulmayacak bir performans serisi sunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları