Oktay Usta ve Yemek Tarifleri

Oktay Usta ve Yemek Tarifleri Galeri

Muhteşem yemek, pasta tarifleri ve sempatikliğiyle izleyicilerin sevgilisi olan Oktay Usta, 9 yıldan bu yana hafta içi her gün Samanyolu Kanalında televizyonlarımızın konuğu oluyor. 1968 doğumlu meşhur ahçı samimiyeti, açık ve doğru tarifleriyle kısa sürede büyük izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Bolu'nun Mengen ilçesi doğumlu olan Oktay Usta üç cocuklu bir ailenin en küçük evladıydı. Küçük yaşlarda amcası ve abasıyla ahçılık deneyimini artıran ve farklı otellerde çalışma fırsatı bulan meşhur ahçı çeşitli mutfaklar hakkında da bilgi ve tecrübe edinme fırsatları buldu. 20 yaşında Manisa Kırkağaç'ta askerliğini yapana usta ahçı, askerlikte de askerliğin mutfak sorumlusu olarak görev aldı.

Ödüller ve Başarılar Dolu Hayat

Başarılı ahçı 1997 ve 2000 yılları arasında Londra, Malta ve İspanya'da gerçekleştirilen uluslararası turnuvalarda 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya almaya hak kazandı Aynı zamanda süsleme kursu veren ahçının öğrencileri arasında Ayşe Tüter'de vardı ve ondan bir gün Samanyolu kanalımıza bekleriz teklifi almıştır. Ardından Perihan Savaş'la sürekli yayınlara başlayan ünlü usta artık canlı yayın hayatına atılmıştır. Ayşe Tüter'in başka kanalla anlaşması sonrası Nüriye Özen Toraman'ın sunuculuğunu üstlendiği "Mutfak Keyfi" adlı programa transfer olur ünlü ahçımız. 5 yıl bu programda devam eden Oktay Usta, Nüriye Özen Toraman'ın başka bir kanalla anlaşması sonucu programın formatını değiştirerek kendi başına devam etmeye başlar.

Mutfak Keyfi Program

Mutfak Keyfi Program

Programa her gün ünlü bir konuğunu davet eden ve muhteşem yemek tarifleri sunan ünlü ahçı yemek programları içinde şuan en çok tercih edilenlerden biri. Birçok reyting rekoru kırması ve programda hala bir rakibinin olmamasının sebeplerinden birisi kuşkusuz ki samimi ve içten olmasıdır ünlü ahçının. Üç kızı olan ahçı çok huzurlu ve mutlu bir yuvaya sahip olduğunu vurguluyor.


Oktay Usta Kitapları

Başarılı Ahçılık, Ustalık hayatı ve ünlü bir program geçmişi olan usta ahçının kitaplarının olmaması herhalde hiç normal olmazdı. Ondan fazla kitabı bulunan ahçının her tada uygun bir kitabı var. Oktay Usta ile Çay Saati - Hamur İşleri, Yemekteyiz, Lezzet Yolculuğu, Mutfak Keyfi gibi birçok kitabı bulunan usta ahçının kitaplarıda oldukça ilgi görüyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları