Can Bonomo Eurovision'a Hazır!

Can Bonomo Eurovision'a Hazır! GaleriEurovision yaklaştıkça, yarışmacıların da gerginliği ve heyecanı artmaya başladı. Birçok ülke kendilerine tahsis edilen günlerde provalarını yapma imkanı bulurken, Can Bonomo ve ekibinin otelde dahi provalar yaptığı söylentiler arasında. Şarkıyı 4 defa seslendiren genç sanatçının daha fazla provaya ihtiyacı kalmamış gibi görünüyor.

Azerbaycan'da Şölen Havası


Bildiğiniz gibi, bu yıl Azerbaycan'da kutlanacak Eurovision'da Türkiye'yi Can Bonomo temsil edecek. Geçen yıldan bu yana hazırlıklar yapan Azerbaycan'da ise tam bir şölen havası hakim. Herkes Eurovision hazırlığını sahne tasarımları, ses sistemleri, medya ve televizyondan ibaret sanırken, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de seferberlik ilan edilmiş gibi. Tüm şehri kaplayan inşaat faaliyetleri hayatı durma noktasına getirmiş; şehrin en hakim tepesine kurulmuş olan Baku Flame Hotel de buna verilebilecek en iyi örnek. Ayrıca sadece yarışma için baştan inşa edilen Crystal Hall isimli bina da diğer göz alıcı yapılar arasında. Yeniden yapılmakta olan yollar, havalimanı transferleri için düzenlemeler ve hatta peyzaj ve şehir güzelleştirme planlarına da hız verilmiş durumda. Eurovision gününe kadar tüm bunları ne kadarı yetişir bilemeyiz, ancak umut edilen, o gün geldiğinde yepyeni bir Bakü ile karşı karşıya kalmamız.

Can Bonomo Formunun Zirvesinde

Can Bonomo Formunun Zirvesinde1 haftadan bu yana Bakü'de konaklayan Türk ekibi, yaptıkları son basın toplantısı ve provada oldukça enerjik ve formda görünüyordu. Eurovision salon provaları için sadece belirli gün ve saatlerde yer bulabilen ülke temsilcileri, çareyi otelde prova yapmakta bulmuş. Türk ekibi de bu çareyi uygulayanlardan. Kendisinin ve ekibinin performansından son derece memnun olduğunu belirten Can Bonomo, daha fazla provaya ihtiyaçları olmadığını da belirtti. Son provaya sahne kostümlerinin bir parçası olan pelerinlerini de giyerek çıkan ekip, prova sırasında hiçbir aksaklıkla karşılaşmadı. Şarkıyı 4 kez seslendiren Türk ekibi, sırtaki benzeri danslarıyla da göz doldurdu. Sonuçtan son derece ümitli olan ekibin daha fazla provaya bile ihtiyacı olmaması motivasyonu artıran bir başka unsur. Ekipte hiç kadın dansçı olmaması ise önceleri „TRT'nin baskısı yüzünden mi?“ söylentilerine sebeb olmuştu. Ancak Türk ekibi bu konuya da değinerek „Gemiye kadın almanın uğursuzluk getirdiği“ fikriyle, sadece şans ve geleneğe bağlı kalmak düşüncesinin bu kararın alınmasına neden olduğunu belirttiler ve özellikle TRT'nin bu konuda hiçbir talebi olmadığının da altını çizdiler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları