Ara Güler ve Fotoğrafevi

Ara Güler ve Fotoğrafevi Galeri

Türkiye'de fotoğraf deyince ilk akla gelen isimdir Ara Güler. Magnum fotoğrafçılarından biri olması nedeniyle uluslararası çapta da tanınan Ara Güler, 1928 yılında Giresun'da Ermeni asıllı eczacı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş. Çocukluğunda sinemadan çok etkilenen Ara güler, uzun yıllar Muhsın Ertuğrul'un yanında tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı, amacı yönetmen veya oyun yazarı olmaktı. 1950'li yılların başında gazeteciliğe başlayan Ara, bir daha bu meslekten kopamadı. Hayatına fotoğrafçı ve foto muhabiri olarak devam etti. Bu arada bütün dünyayı gezerek foto röportajlar yaptı ve bunları Magnum ajansı ile dünyaya duyurdu. İsmet İnönü, İndira Ghandi, Bertrand Russel, John Berger, Alfred Hitchcock, Salvador Dali, Maria Callas ve Picasso gibi ünlü sanatçı ve siyasetçinin fotoğrafını çekti. Sayısız ödülün sahibi olan Ara Güler, fotoğraflarını da sayısız kitapta topladı. Kitap koleksiyonunuza Fotoğrafevi Ara Güler Fotoğraf Akademisi Yayınlarından 6 kitaptan oluşan harika bir set katmak isterseniz günün fırsatını kaçırmayın.

Fotoğrafevi Yayınları

Fotoğraf tutkunlarına harika bir fırsat: arasında usta fotoğrafçı Ara Güler'in kitaplarının da bulunduğu 6 kitaptan oluşan set %60 indirimle 165 TL yerine şimdi sadece 65 TL. Üstelik tüm Türkiye'ye kargo da da dahil.
Sette bulunan kitaplar şöyle:
1. Fotocep – Ara Güler: 192 sayfa, kuşe, renkli karton kapak. Orijinal fiyatı: 25 TL.
2. Foto Muhabiri Ara Güler – Nezih Tavlaş: 336 sayfa, siyah-beyaz, karton kapak. Orjinal Fiyatı: 20 TL.
3. Ne Janti Abimizdin Sen – Dostlarından Necati Abacı'ya Armağan: 224 sayfa, 1.Hamur, siyah-beyaz, karton kapak. Orjinal fiyatı: 20 TL.
4. Üçüncü Tepe – Yeşim Tetik, Bülent Özşeker, Edmon Sefer: 112 Sayfa, Kuşe, Renkli, karton kapak. 24x22 ebatlarında. Orjinal fiyatı 30TL.
5. Bozkırda - Hürü Kaya: 104 sayfa, kuşe, siyah-beyaz, sert bez ciltli kapak. 24x22 cm ebatlarında. Orjinal fiyatı 30 TL.
6. Tatlı fısıltılar – Vanessa Winship (Sweet Nothings): 112 sayfa, kuşe, siyah-beyaz, şömizli karton kapak.Türkçe-İngilizce. 23x28,5 ebatlarında. Orijinal fiyatı 40TL.
Şimdi bu kitapların tamamı sadece 65 TL. Yayınlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için Fotoğrafevi'nin sitesini ziyaret edin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları