Diablo 3

Diablo 3 Galeri

Onbir yıllık uzun bekleyişin ardından nihayet yeni oyunun çıkış tarihini 15 mayıs 2012 olarak açıklayan Blizzard Entertainment tüm oyuncuları yeniden heyecanlandırmayı başardı. Blizzard Entertainment tarafından ilk olarak 2 Ekim 1996 yılında bilgisayarlarımıza gelen Diablo, en büyük oyuncu kitlesine 25 Mart 2010'da yayınlanan ikinci versiyonuyla ulaşmıştı. Battle.Net'te online oyananabilen oyunun Haziran 2001'de çıkan genişleme paketi ise eski oyuncu kitlesine yenilerini katarak oyunun ününe ün katmaya devam etmişti.


Diablo 3 Konusu ve Karakterleri

Diablo 3 Konusu ve Karakterleri

İlk versiyonunda Cennet ve Cehennem arasındaki savaşı, bu savaşın dünyaya sıçramasını ve yeryüzüne indirilen iblislerle rekabeti konu alan oyun, İkinci versiyonunda ilk oyunun bittiği yerden başlayıp yeryüzündeki savaşı sonlandırdığını sanan karakterimizin kontrolündeki Diablo'ya karşı gücünü kaybederek onu serbest bırakmasıyla başlıyordu. Diablo 3'teki konu Cennet ve Cehennem arasında yeniden başlayan savaşı ve bunun etkilerini ele alıyor ve oyunculara Battle.Net üzerinden ekstra ücret ödemeden oynamalarını sağlıyor. Dijital download olarakta sunulan yeni oyunda oyuncular Barbarian (Barbar), Demon Hunter (İblis Avcısı), Monk (Keşiş), Witch Doctor (Cadı Doktoru) ve Wizard (Büyücü) olmak üzere beş farklı karakter seçenepinden birini seçebilecek. Her karakter birbirinden farklı büyü, beceri, karakter skorları, rune ve yetenek agaçlarına sahip olacak. Oyuncular için birbirinden farklı kombinasyonlar ve kişiselleştirmeler sağlayacak olan yeni rune sistemi oyunun dinamikleri içinde çok etkili olacak. Her yetenek için tamamen kişisel kombinasyonlarla rune kullanan oyuncular istedikleri yönlerde becerilerine yön verebilecekler. Tamamen yenilenen grafikler kullanıcılara eski atmosfere baglı kalarak daha yeni bir görsel şölen sunarken esnek programlama arkaplanı sayesinde çokta yeni olmayan sistemlerde bile yüksek performanslarla oynabilmesi sağlayacak. Diğer bir yenilikse oyuna eklenen yeni Meslek grupları sayesinde artık oyuncular belirli görevleri yaparak Nalbantlık (Blacksmithing) ve Mücevheratçılık (Jewelcrafting) mesleklerini öğrenebilecekler.


Diablo 3 Gerçek Para Açık Artırma Evi (Real Money Auchtion House)

Diablo ve oyun dünyası için gelen en büyük yenilikse gerçek para açık artırma evleri oldu. Oyuncular artık oyun içinde düşürebildikleri eşyaları gerçek para karşlığı diğer oyunculara gerçek para açık artırma evleri sayesinde satabilecek. İlk açıklandığında büyük sansasyonlar yaratan Gerçek Para Açık Artırma Evleri oyunculara oyun oynarken para da kazanabilmeleri için bir fırsat sunuyor. Kimi taraflar tarafında oyunun dinamikleri olumsuz yönde etkileyeceği düşünülsede Blizzard Entertainment gayri resmi ürün satışını önleyebilmek için bu sistemi yeni oyuna ekledi. Dijital download olarakta indirilen oyun şuan da birçok kullanıcının bilgisayarında yüklü olarak çıkış tarihini beklemekte. Dijital download olarak indirebilmek için ilk yapmanız gereken, oyunu Blizzard Entertainment'ın Battle.Net sisteminden satın almanız, Dijital download kısmından indirip bilgisayarınıza kurmak ve gece çıkış tarihine kadar beklemeniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları