Kurt Cobain'in Eşi Courtney Love ile Seslendirdiği Aşk Şarkısı Bulundu!

Kurt Cobain'in Eşi Courtney Love ile Seslendirdiği Aşk Şarkısı Bulundu! Galeri

Nirvana grubunun efsanevi solisti ve gitaristi Kut Cobain'in, eşi Courtney Love ile seslendirdiği ve yıllardır gün yüzüne çıkmamış olan bir aşk şarkısı bulundu. 1990'lar ve Seattle müziği üzerine belgesel yapmak için kolları sıvayan Hole grubunun davulcusu Patty Schemel, bu yıllarda gizli kalmış klibe rastladı. The Life And Near Death Story Of Patty Schemel' adını verdiği belgesel için birçok araştırma yapan Patty Schemel, Kurt Cobain'in eşi Courtney Love'e 'Stinking of You'' adlı bir şarkıyla eşlik ettiği görüntüleri buldu. Klipte, Kurt Cobain ve eşi, o zamanlar henüz bir bebek olan kızları Frances Bean ile evlerinin çeşitli yerlerinde görüntülenmiş. Kurt Cobain hayranları tarafından heyecanla karşılanan bu yeni şarkısının, ölümünün üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen hala bir müzik efsanesi olarak anılan Kurt Cobain'in son kayıtlarından biri olduğu söyleniyor.

Kayıp Kuşağın Sözcüsü

Kayıp Kuşağın Sözcüsü

"Kayıp Kuşağın Sözcüsü" olarak anılan Kurt Cobain, genç ölümüyle, başarılarına devam edemeden hayata veda etti. Kısa sürede gelen şöhretten sıkılan Kurt Cobain, sağlık problemlerini uyuşturucu ile çözmeye çalışmış ancak daha sonrasında çok daha ağır sorunlar yaşamaya başlamıştır. Ünlü olmaktan rahatsızlık duyan efsanevi gitarist ve şarkıcı, 1994'te henüz 27 yaşındayken, intihat etmiştir. Seattle'daki evinde, elinde bir tabancayla bulunan cesedinin ardından, tüm hayranları yasa boğulmuştur. Ölümünün üzerinden yıllar geçse de, hala cevaplanmamış sorular ile Kurt Cobain ve ölümü gizemini korumaktadır. 'Genş yaşa genç öl' imgesiyle beraber anılan Kurt Cobain'in ölümünden önce grubundan ayrı olarak bir solo albüm üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştır.

Nirvana Efsanesi

Nirvana Efsanesi

Rock efsanelerinden biri olan Nirvana grubu, 1987 yılında kurularak ilk albümleri 'Bleach' ile 1989'da çıkış yapmıştır. Ancak, en büyük çıkışları şüphesiz ki 1991 yılında 1991'de yayınladıkları ikinci albümleri "Nevermind" ile yapmışlardır.Albümün kapağı, bir müzik ikonu haline gelmiştir. Albümde yer alan "Smells Like Teen Spirit" şarksı hala daha rock tarihinde en çok beğenilen şarkılarıdan biri olma ünvanını korumaktadır. Bu albümleri ile dünya çapında 75 milyon albüm satışına ulaşan Nirvana, bundan sonraki albümlerinde bir daha bu başarıyı yakalayamamıştır. Kurt Cobain'in ölümüyle dağılan grup, birçok farklı yeni grubun kurulmasına ön ayak olsa da, Nirvana efsanesi hala popülerliğini korumaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları