Football Manager 2013 Türkçe Olarak Piyasada

Galeri

Evet, yanlış duymadınız. Football Manager 2013 sonunda Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu olayın perde arkası oldukça komik ve biraz da ironik. Bilindiği üzere ülkemizde korsan oyun oynayanların sayısı bir hayli fazla. Özellikle  Football Manager başta olmak üzere Fifa ve Pes isimli oyunlar da buna dahil. Fifa ve Pes oyunu için Türkçe yama kısa sürede çıksa da bu durum menajerlik oyunları için pek mümkün değil. Bundan dolayı yıllardır firmaya yoğun bir mail akışı sağlanıyor ve bir sonraki yıl çıkacak sürümde Türkçe dil seçeneğinin de olması isteniyordu. Firma yetkilileri ise korsan oyunun oldukça fazla oynandığından dem vuruyor ve orjinal olarak oyunu satın alanların sayısının belirli bir limiti aştığında oyunun Türkçe olarak karşımıza çıkacağını söylüyordu. Sonunda bu durum gerçekleşti ancak dediğimiz biraz olay biraz komik ve ironik. Oyunun Türkçe çevirisi için profesyonel bir ekip değil Türkiye'de gönüllü olarak çevirmenler yapacak.

Ünlü Menajerlik Oyunu Sonunda Türkçe!

Oyunu Türkçe olarak bekleyenlerin aslında bu konuda pek bir şikayeti yok gibi görünüyor. Oyun çıktıktan aylarca sonra yarım yamalak gelen bir yama yerine en azından oyun çıkar çıkmaz daha derli toplu bir yama onları bekliyor olacak. Kasım ayında raflarda olacak olan Football manager 2013, yine her zamanki gibi kullanımı kolay bir menü ile karşımızda. Kafa karıştırmayan ve kolay oynanışı sayesinde pek detaylara girmeden de menajerlik keyfini sürdürebilirsiniz. İnternet üzerinden olduğu gibi ağ üzerinden de arkadaşlarınız ile kıyasıya bir rekabet içine girmek yine mümkün. Birbiri ardına çıkan Fifa 13 ,Pes 13 ve Football Manager ile önümüzdeki birkaç ay boyunca yine futbol ile içli dışlı olacağız. Bu yıl oyuna farklı bir mod daha eklenmiş. Meydan Okuma adı verilen bu özellik sayesinde size farklı görevler veriliyor ve bu görevleri yerine getirmeniz  bekleniyor. Örnek vermek gerekirse küme düşme potasına girmiş ve en önemli oyuncuları sakatlanmış bir takımın başına geçmenizi ve takımı ligde tutmanızı söylüyor. Üstelik ligin de sonuna yaklaşmış durumdasınız ve bütün maçlarını kazanmanız gerekir. İlk etapta bu görevler sizi memnun edebilir ama görevler bittiği zaman yeni görev bekleyenlerin gerçek para ile görev satın almaları gerekiyor. İlk defa gerçek para bu yıl 2013 versiyonunda karşımıza çıkıyor ama yapacak pek de bir şey yok. Sadece direk maçlara odaklanmak isteyenler için oyuna eklenen yapay zeka daha da geliştirilmiş. Artık oyuncuların sözleşmeleri ile uğraşmak, maç öncesi ve sonrası sorulara cevap vermek ya da antrenmanlar ile uğraşmak zorunda da değilsiniz. Daha pek çok detay bizi bekliyor.

Ön Sipariş Fırsatı ve İndirim Kuponu!

Kasım ayında raflarda olacak Football Manager, bu yıl beklentileri aşacak gibi gözüküyor. Özellikle Türkçe olması daha çıkmadan birçok kişiyi heyecanlandırdı bile. Eklenen özellikler sayesinde ise oyun çok daha hızlı ilerliyor. Bu da bir önceki versiyonlarda sırf yavaş olduğu ya da saçma sapan pozisyonların gol olduğu için oyunu terk edenlere iyi haber denilebilir. Kasım ayında full sürüm ortaya çıkacak ancak kısa bir süre sonra çıkacak demo sürümünü de oynama imkanımız olacak. Football Manager'in bu yıl çok daha  zevkli olacağı kesin. Üstelik ön sipariş için Gold.com.tr ve Hizlial.com'u ziyaret edebilir ve sipariş verebilirsiniz. İndirim kuponlarına ücretsiz olarak ulaşmak için ise sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları