İstanbul'un arka bahçesi...Polonezköy

Şehrin gürültüsünden, stresinden, kalabalığından kaçmak için illa da uzaklara gitmenize gerek yok. Polonezköy, hemen İstanbul'un yanı başında, doğa içinde gizli bir cennet.

Şehrin gürültüsünden, stresinden, kalabalığından kaçmak için illa da uzaklara gitmenize gerek yok. Polonezköy, hemen İstanbul'un yanı başında, doğa içinde gizli bir cennet.
Polonezköy ve diğer kısa tatil fırsatlarından % 80'e varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.
İster günübirlik, isterseniz bir kaç gün kafa dinlemek için, çabucak gidebileceğiniz şirin bir belde Polonezköy. Şehirden uzak nefes almak için, yemyeşil tabiat eşliğinde, doğayı ve kültürü aynı anda yaşayabileceğiniz benzersiz bir cennet kösesi. Beykoz ilçesinin bu şirin beldesi Polonezköy'de sadece birkaç saat geçirerek güzel bir tatil yapabilirsiniz. Her mevsim ayrı güzel olan Polonezköy'de hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, doğa ile içe restaurantlarda kahvaltı ve yemek, eğlence ve parti gibi farklı imkanı değerlendirebilirsiniz. Her yıl düzenlenen geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali bu yıl 4 ile 12 Haziran arası, şimdiden planlarınızı yapın, indirimli Polonezköy seyahat ve konaklama fırsatlarını değerlendirin. Festival kapsamında Polonya'dan gelecek folklör ekibinin gösterilerinin yanı sıra çeşitli kültürel aktiviteler, sergiler, konserler ve köy kilisesinde de resitaller düzenleniyor.

Polonezköy'de neyereye gidilir?

Türkiye'de Polonyalıların yaşadığı bu müstesna köyde bulunan Zofia Teyze'nin Hatıra Evi'ni mutlaka ziyaret edin. Burada Polonezköy'ün tarihçesi ve eski fotoğraflar sergileniyor. Tarihi Köy Kilises ile Kültür Evi de görülmesi gerekenler arasında. Beldede bulunan beş kilometrelik yürüyüş parkuru da koşu ve doğa sporları sevenlerin tercihi, ayrıca bir de bisiklet parkuru bulunuyor. Burada farklı lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda, farklı bütçelere hitap eden restaurantları da keşfedebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları