Marilyn Monroe'nun Yayınlanmamış Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Marilyn Monroe'nun Yayınlanmamış Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Galeri

Marilyn Monroe, ölümünün 50. yıldönümünde birçok etkinlik ile anılacak.20.yüzyılın yalnızca sinema değil popüler kültür alanında var olan sembollerinden biri olan Monroe'nun ismi, çektirdiği fotoğraflar, oynadığı filmler ve hakkında çıkan sansasyonel haberler ile cazibe ve seks ile beraber anılıyordu. Günümüzde hala popülerliğini koruyan Marilyn Monroe ikonu, hakkında yazılan kitaplar, hayatını anlatan filmler ve gün yüzüne çıkan yeni fotoğraflar ile sürdürülüyor. 5 Ağustos 1962'de dünyaya veda eden efsane kadın idolü, bu yıl 65. düzenlenen Cannes Film Festivali'nin de poster ikonu oldu Birçok sergi ver etkinlik ile yıl boyu anılacak olan Marilyn Monroe'nun her geçen gün ortaya çıkan daha önce hiç görülmemiş fotoğrafları da ilgi odağı olmaya devam ediyor . Marilyn By Magnum adlı kitapta yer alan daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflar arasında 1952'de Philippe Halsman tarafından çekilen ve Marilyn Monroe'yu 26 yaşındayken gösteren fotoğraflar oldukça ilgi çekiyor. ABD'li fotoğrafçı Anton Fury, 1980 yılında bir garaj satışından yalnızca 2 dolar karşılığında satın aldığı aldığı Marilyn Monroe fotoğrafları da son zamanlarda gün yüzüne çıkan en önemli fotoğraflardan. Sinemanın efsane sarışını Marilyn Monroe'nun, 1953 yılında çekilen ve başrolünde oynayarak aynı zamanda üne kavuştuğu film olan Niagara'nın çekimleri sırasında çekilen fotoğrafları da ortaya çıktı. Makyözü ve yakın arkadaşı olan Allan Snyder tarafından çekilenm fotoğraflarda, henüz 27 yaşında olan Monroe'nun, birbirinden seksi pozları yer alıyor.
 

Efsane Sarışın

Efsane Sarışın

Asıl adı Norma Jeane Mortenson olan Marilyn Monroe, hem oyuncu hem model hem de şarkıcı olarak dönemin sarışın seks ikonlarından biri olmuştur. 1926'da dünyay gelen ancak henüz 36 yaşındayken hayata esrarengiz bir şekilde veda eden efsane sarışın, kısa kariyerine birçok film sığdırmayı başarmıştır. ' All About Eve', 'We're not Married', 'Don't Bother to Knock', 'Some Like It Hot', 'Lets Make Love' , ' Something Got To Give' gibi dönemin en popüler filmlerinde oynamış, zaman zaman aptal sarışın göndermelerinden sıkılarak farklı türlere yönelmek istemiştir.

Holywood Yıldızının Erken Vedası

Holywood Yıldızının Erken Vedası

Ancak, Holywood'un kalıplarla dolu dünyasında kendine atanan bu tür rollerden sıyrılamamış, depresyonda olduğu bilinen bir dönemde 1962 yılında, esrarengiz bir şekilde yatağında ölü bulunmuştur. Aldığı sakinleştiriciler neticesinde öldüğü söylense de halen daha hakkında bir çok komplo teorisi üretilmeltedir. Marilyn Monroe, yaşadıklarına rağmen, her zaman olanca cazibesi ile popüler kültürün bir simgesi olmuş ve bu popülerliğini, belki de oldukça genç yaşta ölmesinin de verdiği etki ile günümüze kadar sürdürmüştür. Hep genç olarak ve seksi olarak akıllarda kalan efsane kadın, hala daha hem modaya hem sinemaya hem de popüler kültüre ilham kaynağı olmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları