Gül Ağa Muhteşem Yüzyıl Kadrosundan Ayrılıyor!

Gül Ağa Muhteşem Yüzyıl Kadrosundan Ayrılıyor! Galeri

Yayınlanmaya başladığı günden beri milyonları ekrana kitleyen, hatta Türkiye'nin yurt dışına en çok ihraç ettiği dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl, gerek çok ünlü oyuncuları barındırdığı oyuncu kadrosu, gerekse heyecan dolu seneryosuyla; belki de Türk dizi tarihindeki en başarılı dizilerden biri. Muhteşem Yüzyıl, tarihi çarpıtması veya tarihi osmanlı kıyafet ve örflerine bağlı kalınmadığına dair çok sayıda eleştiri alsa da, yayınlandığı saatlerde boşalan sokaklardan başarısını anlamak mümkün. Muhteşem Yüzyılı'ın son zamanlarda oyuncu kadrosuna kattığı, Avrupa Yakasın dizisi ile iyice ünlenen Engin Günaydın, Gül Ağa rolüyle de kalplerde taht kurdu. Gül Ağa, Muhteşem Yüzyıl kadrosuna katıldığı günden bu yana diziye gerektiğinde daha komik bir hava katması dolayısıyla Türk halkı tarafından çok sevildi. Ancak ne yazık ki, 8 bölüm sonra Engin Günaydın'ın diziyle yaptığı anlaşma bitecek. 

Muhteşem Yüzyıl Fanatiklerini Üzdüren Ayrılık...

Muhteşem Yüzyıl Fanatiklerini Üzdüren Ayrılık...

Muhteşem Yüzyıl'ın güldüren karakteri Gül Ağa, yani Engin Günaydın, 8 bölüm sonra diziye veda edeceğine dair söylenenleri: „ Benim 40 bölümlük anlaşmam vardı. Başlangıçta hatta konuk oyuncuydum. Hayatımı ekonomik açıdan devam ettirmem gerekiyordu. Sonra dizilere tekliflerine baktım ve aklıma tek yatan Muhteşem Yüzyıl oldu. Bu seneyi geçiştirmek için kadroya girdim. Fakat 8 bölüm sonra anlaşmam bitiyor“ şeklinde açıkladı. Her ne kadar Engin Günaydın için Gül Ağa rolünden ayrılmak zor olmayacakmış gibi görünse de, Muhteşem Yüzyıl fanatikleri için 8 bölüm sonra gerçekleşecek ayrılık üzücü olacak. Gül Ağa karakterine çok alışan izleyicilerin, bu karakterin eksikliğini hissedip hissetmeyeceklerini ise zaman gösterecek.


Engin Günaydın'dan Ölüme Dair Ders Gibi Sözler

Muhteşem Yüzyıl kadrosundan ayrılacağaına dair açıklamaları sırasında Meral Okay'ın aniden hayatını kaybetmesiyle ilgili sorulan soruya: „Bir defa insan ölümlü olduğunu unuttuğu vakit insanlığını da unutuyor. İnsanlık ölümlü olduğunu unuttuğu için bu karmaşa, karaktersizlikle devam ediyor. Akıl belası bütün insanların üzerine çökmüş durumda. Vicdan, ahlak gibi duygularını yok etmiş durumda. Ölüm insan olduğumu hatırlatıyor. Meral Okay güzel izler bırakarak öldü. Ben de öyle ölmeyi tercih ederim.“ şeklinde ders verici nitelikte bir açıklamada bulundu.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları