Cem Yılmaz'lı Şahane Misafir!

Cem Yılmaz'lı Şahane Misafir! Galeri

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek yönetmenliğinde çekilen Şahane Misafir, vizyondaki ilk haftasını tamamladı. Cem Yılmaz'ın  hayalet rolündeki oyunculuğu ile adından sıkça söz etttiren film, Türkiye'deki sinemalarda beklenen ilgiyi henüz göremedi. Box office listesine 4.sırdan giren film, 475.841 TL hasılat elde ederek gişede diğer vizyon filmlerinin arkasında kaldı. Türkiye'den önce İtalya'da gösterime giren Şahane Misafir, ilk haftasına İtalyan vizyonunda ilk 3'e girmiş ve 1,215.000 Euro hasılat elde etmişti. 138 kopyayla Türkiye'nin birçok şehrinde vizyona giren Şahane Misafir, Cem Yılmaz'ın birçok televizyon programına ve gazete söyleyişilerine katılarak tanıtım yapmasına rağmen ilk haftasında hayal kırıklığı yaratsa da önümüzdeki haftalarda daha çok ilgi çekmesi bekleniyor.

Hayalet Cem Yılmaz!

Hayalet Cem Yılmaz!

İtalyan sinemasının Türk gururu Ferzan Özpetek, Şahane Misafir ile yine kendi sinemasını konuşturuyor. Dramatik komedi tarzında çekilen filmde, Cem Yılmaz “Yusuf Antep” isimli bir hayaleti canlandırıyor. Oyuncuların ve teknik ekibin İtalyan olduğu filmde tek Türk oyuncu olan Cem Yılmaz, her zamanki gibi etkileyici performansı ile göz dolduruyor. Hayalet olduğunun simgelenmesi için özel bir makyaj uygulanan Cem Yılmaz, özellikle gözüne çekilen kalemle büyük ilgi gördü. Oyunculuğu ve samimi tavırları ile film ekibi tarafından da çok sevilen Cem Yılmaz, bu farklı rol sayesinde de oyunculuğunda başka bir kulvar keşfettiğini vurguluyor. İtalya'da gösterime girdiğinde, sinemacılar tarafından oldukça beğenilen ve gişede iyi bir hasılat elde eden Şahane Misafir, özellikle Cem Yılmaz'ın olduğu sahneleriyle de çok konuşuldu.

Şahane Misafir

Tek hayali aktör olmak olan Sicilyalı Pietro(Elio Germano), Roma'ya gelerek bir pastaneye açmaya bu sırada da oyunculuk için çabalamaya karar verir. İlk başta kuzeni Maria'nın evinde kalan Pietro, sonrasında kendi evine yerleşir. Ancak bu evde bir gariplik vardır, eşyalar kendi kendine hareket etmekte ve zaman zaman fısıltılar duymaktadır. Pietro daha sonra dairesini “7 buçuk” hayalet ile paylaştığını farkeder. Bu hayaletlerden biri de Cem Yılmaz'ın canlandırdığı Türk “Antep Yusuf” tur. Filmin müziklerinde İtalyan müzisyen Pasquale Catalano'nun yanı sıra, Ferzan Özpetek filmlerimin değişmez ismi Sezen Aksu'nun da imzası var.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları