Zaz Tekrar Türkiye'de!

Zaz Tekrar Türkiye'de! Galeri

Geçtiğimiz ekim ayında Akbank Jazz Festivali kapsamında Türkiye'de verdiği konserin biletleri 1 saat içinde tükenen, Fransa'nın son dönemdeki en popüler müzisyeni Zaz, yeni konserler için tekrar Türkiye'ye geliyor! Geçtiğimiz yıl ilk defa geldiği Türkiye'de yoğun bir ilgiyle karşılaşan Zaz, Haziran ayı sonunda Efes Pilsen'in katkılarıyla üç farklı şehirde tekrar Türk müzikseverlerle buluşacak. Edith Piaf'ın tahtına aday gösterilen, buğulu karakteristik sesi ve farklı duruşu ile tüm dünyada dikkat çeken Zaz'ı canlı olarak izleme fırsatını kaçırmayın. Bu büyüleyici sesi, 27 Haziran'da İstanbul Küçükçiftlik Parkı’nda , 29 Haziran’da Çeşme Babylon Aya Yorgi’de ve 30 Haziran’da Ankara OdtüVişnelik Tesisleri’nde dinleyebilirsiniz. Biletlerinizi biletix satış noktlarından veya web sitesinden temin edebilirsiniz. Biletler VIP ayakta - 272.50 TL; sahne önü - 166.50 TL; tam - 89.75 TL ve öğrenci için 67.25 TL'den satışa sunuldu.

“Je Veux”

Özellikle “Je Veux” şarkısı ile Türk müzikseverler tarafından keşfedilen, son zamanların en farklı ve etkileyici seslerinden biri olan Zaz, bu şarkısıyla uzun süre müzik listelerinin başında kalmıştı. “En Beğenilen Fransız Şarkıcı” ünvanının sahibi olan müzisyenin ünü Fransa'yı ve hatta kıtaları çoktan aştı. Paris sokaklarında verdiği canlı konserler sayesinde keşfedilen ve çok kısa bir süre içerisinde sosyal medya sayesinde izlenme rekorları kıran Zaz, başarılarına artan bir ivme ile devam ediyor. Ses rengi ve söyleyiş tarzı ile, Kaldırım Serçesi Edith Piaf'ın mirasçısı olarak gösterilen müzisyen, bu ünvanı da başarıyla taşıyor.

Zaz

Zaz

Gerçek adı Isabelle Geffroy olan ve 1980 yılında Fransa'nın Tours şehrinde doğan Zaz, çok küçük yaşlardan itibaren müzik dünyasına adım atarak, keman, koro şarkıcılığı ve müzik teorisi dersleri almaya başladı. 2001 yılında “Fifty Fingers” isimli Blues grubuyla sahne almaya başlayan büyülü ses, sonraları Paris sokaklarında verdiği konserler ile de tüm dünyanın ilgisini çekmeye başardı. 2009 yılında “Generation Reservoir” isimli yarışmada birincilik kazanmasının ardından, 2010'da ilk albümü olan “ZAZ” ı çıkardı. Bu albüm ile zirveye yükselen genç müzisyen, “Je Veux” parçasıyla Türkiye'de de büyük popülarite kazandı. Bu olağanüstü sesi canlı olarak dinlemek ve kendinizi müziğe kaptırmak isterseniz Zaz konserlerini kaçırmayın; biletlerinizi tükenmeden alın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları