Meral Okay Hayatını Kaybetti!

Meral Okay Hayatını Kaybetti! Galeri

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay, dün yaşamını yitirdi. Türkiye'nin sayılı sanatçılarından biri olan Meral Okay, bugün Bebek Hümayun-u Abad Camisi'nde düzenlenen bir tören ile toprağa verildi. Sanat ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı cenaze töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Aile ve yakınlarının yanı sıra siyaset camiasının da katılım gösterdiği cenazede, Meral Okay'ın hayranları da hazır bulundu. Alkışlar ile uğurlanan cenaze daha sonra Zincirlikuyu Mezalığı'na götürülerek, 1993 yılında yaşamını yitiren ve kendi gibi sanatçı olan eşi Yaman Okay'ın yanına gömüldü. Cenazeye katılan sanatçılar arasında özellikle, çok yakın arkadaşı olan Sezen Aksu'nun üzüntüsü ve matemi herkese etkilerken, diğer sanatçıların söylediği övgü dolu sözler de Okay'ın anısına saygı niteliğindeydi.

Senarist, Oyuncu, Yazar...

Senarist, Oyuncu, Yazar...

Dergicilik ve gazetecilik yaparak kariyerine adım atan Meral Okay, Sezen Aksu ile çalışarak şarkı sözleri yazmış, sanatın her alanında kendini göstermiştir. Geniş kitleler tarafından kısa sürede sevilip, aileden biri gibi görülmesini sağlayan İkinci Bahar dizisi ile uzun süre televizyonda da yer almıştır. Daha sonra rol aldığı Yeditepe İstanbul dizisi de televizyon klasiklerinden biri olmuştur. O Şimdi Asker, Beynelmilel gibi sinema filmlerinde de rol alan Meral Okay, başak birçok yapımda da , proje danışmanı, halkla ilişkiler ve yapımcı olarak çalışmıştır. Daha önce Yasemince, Bir Bulut Olsam, Asmalı Konak gibi çok tutulan televizyon dizilerinde senarist koltuğunda oturan başarılı sanatçı, son olarak da reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaristliğini yapmaktaydı.
 

Meral Okay

Meral Okay


1959 yılında Ankara'da dünyay gelen Meral Okay, 5 yıl süren devlet memurluğundan sonra Günaydın Gazetesi ile gazeteciliğe adım atmış, daha sonra da birçok dergi ve gazetede çalışmıştır. Sezen Aksu ile tanışarak şarkı sözleri de yazmaya başlayan Meral Okay, 1983'te sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay ile evlenmiş ancak eşini henüz 41 yaşındayken kanserden kaybetmiştir. Bundan sonra, İkinci Bahar dizisi ile televizyon oyunculuğuna adım atmış, geniş kitleler tarafından tanınır hale gelmiştir. Birçok filme proje danışmanı ve yapımcı olarak destek veren Okay, son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinin ekibinde hem proje danışmanı hem de senarist olarak yer almaktaydı. 9 Nisan günü, bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri yüzünden hayata gözlerini yumdu.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları