Fifa 2013 - Fifa Serisini Hızını Kesmeden Devam Ediyor

Galeri

Bilgisayar ve konsol oyunlarının iki devi EA Sports ve Konami arasındaki amansız rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Bu durum tabii en çok da bizi sevindiriyor. EA Sports tarafından çıkarılan Fifa, özellikle son 2 yıldır devam eden üstünlüğünü 2013 yılında çıkardığı yeni oyunuyla da devam ettirecek gibi gözüküyor. Hatta aralarındaki rekabeti oyun kapağına da taşıyan firmalardan Fifa'nın Messi, Konami'nin ise Ronaldo ile anlaşarak oyun kapağını süslediğini görüyoruz.

Efsane Seri Devam Ediyor!

Şimdi size oyunun dikkat çeken özelliklerinden bahsedelim. Oyunda geçen yıl konulan ve oldukça beğenilen "tactical defending" bu yıl da Fifa 2013 versiyonunda karşımızda. Bu sayede doğru zamanda doğru hamle yaparak topu kazanabiliyoruz. Bu özelliği sevmeyenler ise ayarlar kısmından bu özelliği kapatarak klasik defans sistemine dönebilir. 2011 yılında çıkardığı Arena özelliğinde maç başlamadan önce antrenman niyetine kaleci ile teke tek karşılaşıyorduk. 2013 versiyonunda ise bu özellik çok daha geliştirilmiş. Artık maç başlamadan önce bazı hedefleri tutturmak için birbirinden eğlenceli atraksiyonlar, bölümler eklenmiş. Bu yıl eklenen puan/para kazanma özelliği de oldukça ilgi çekici. Oynadıkça ve kazandıkça puan paralar kazanıyor ve takımınız için yeni formalar ve gol sevinçleri satın alabiliyorsunuz. Olaya eğlence gözüyle bakması ve sadece bu tarz basit özellikler eklemesi de yine oldukça keyifli. Top kontrolü ve teknik konusuna da el atan oyunda tekniği oldukça yüksek olan oyuncu ile tekniği düşük olan oyuncu arasındaki fark bariz ortaya çıkıyor. Buna en güzel örnek ise orta saha oyuncusu ile defans oyuncusunun top kontrol ve sürme tekniğinin aynı olmadığını söyleyebiliriz. Barcelona'da top koşturan İniesta ile Fenerbahçe'de oynayan Bekir'i örnek verebiliriz. Artık defans oyuncusu ile adam çalımlamak ve dripling atmak da bir nevi tarihe karışıyor. Yine topu oyuna hızlı sokma olayında da adamlar aşmış durumda. Kontra atakta taca çıkan topu oyunca hemen koşarak oyuna biraz daha geriden daha hızlı bir biçimde sokuyor. Frikik kullanırken de aynı durum geçerli. Topun üstünden atlayanlar, topu biraz ileri atanlar, topu kaldıranlar ve daha neler neler. Özellikle 2012 versiyonunda adeta panter kesilen kaleciler bu sefer biraz daha gerçekçi olmuş. Topa yanlış çıkarak hata yapabilir ve gol yemenize sebep de olabilir.

İndirimli Fiyatlar ile Fifa 2013'ü Satın Alın!

Fifa 2013 yine Türkiye Ligini oyuna koymamış. Bunun yanında Meksika hatta Arabistan ülkelere ait ligler bile var. Ligimizi koymamalarının nedeni değersiz bulmaları değil sadece lisans hakları için bütün takımlar ile tek tek anlaşmak zorunda kalmalarıdır. Haliyle adamlar tek tek sizinle mi uğraşacağız moduna giriyor ve Türkiye'yi pas geçiyor. Bunun yanında Galatasaray oyunda yer alan tek takım. Oyunu satın almak isteyenlere güzel haberlerimiz var. İndirim kuponu ve hediye çekleri sayesinde bu oyunları çok daha ucuza almanız mümkün. Darty.com.tr, Gold.com.tr ve Kliksa.com, size en uygun fiyatları sunan sanal platformlar. Indirimlr.com'da yani sitemizde bulunan fırsat kodlarına ulaşarak alışverişi çok daha cazip bir fiyata getirmek de böylece mümkün.


Beğeneceğiniz mağazalar
  • Arena
  • Darty
  • Kliksa.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları