Argan Yağı

Argan Yağı Galeri

Günümüzde giderek popülerliği artan, Fas'tan gelen Altın Sıvı olarak ün yapan Argan Yağı, özellikle ünlülerin güzelliğinin sırrı olarak görünmeye başladı. Aslanda Fas'ta, kadınlar tarafından asırlardır kullanılan Argan Yağı, ciltte yumuşaklık ve pürüzsüzlük etkisi yaratarak, bayanların güzelliklerine güzellik katıyor. Pürüzsüzlüğün yanısıra, cilt lekeleri ile sivilce ve akne izleri tedavisinde şaşırtıcı derecede etki gösterdiği biliniyor. Ayrıca hücre yenileyici özelliği sayesinde cildinize ipeksi bir dokunuş kattığını da eklemek gerekir. Bugün, yerli ünlülerden Çağla Şikel, Güzide Duran ve Seray Sever tarafından kullanılan Argan Yağı, dünyaca ünlü popstar Kylie Minogue için de vazgeçilmez güzellik ürünlerinden biri.

 

Güzellik İçin Yeni Bir Formül

Güzellik İçin Yeni Bir Formül

Güzellik denince, bayanlar için ekonomik sınırların kalktığını hepimiz iyi biliriz. Cilt kırışıklıkları için kremler, cilt lekelerine karşı merhemler bayanların her yıl tonlarca para harcadıkları; belki de en çok para harcadıkları ürünlerdir. Ancak şimdi, giderek bayanlar arasında ünü artan Argan Yağı ile, daha uygun fiyata birçok dematolojik ve kozmetik ürünün etkisini elde etmek mümkün. Argan Yağı içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi beslerken aynı zamanda sürekli nemli tutuyor ve kurumasını önlüyor. Cilt hücrelerini yenileyerek sivilce ve akne izlerini iyileştiriyor. Sebum adı verilen yağ oluşumlarını dengelerken ciltte siyah nokta oluşmasının da önüne geçiyor. Anti-aging özelliği sayesinde yaşlanmayı geciktirmekle kalmayıp, kırışıklıklar ve mimik çizgilerini azaltıyor. Ayrıca saç bakımında da kullanılabiliyor; saçlara uygulandığı takdirde besleyici ve onarıcı rol üstleniyor.

Altın Sıvı; Argan Yağı Nereden Geliyor, Fiyatı Nedir?

Altın Sıvı; Argan Yağı Nereden Geliyor, Fiyatı Nedir?

Küzey Afrika'da bulunan ve sadece Fas'ta yetişen bir ağaç türü olan Argan Ağacı 'nın, belirli dönemlerde verdiği meyvelerden elde edilen bir yağ, Argan Yağı. Günümüzde Unesco tarafından, nesli tükenmekte olan bitkilerden biri olarak koruma altına alınan Argan Ağacı, gerçekten de altın kadar değerli. Dünyanın her yerine ihrac edilen Argan Yağı, tabi ki Argan Ağacı neslini daha da tehlikeye sokuyor. Ancak yeni oluşturulan üretim ve yetiştirme teknikleriyle bu bitkinin neslinin tükenmesinin önüne geçilmeye çalışılıyor. Birçok estetisyen, Argan Yağı'nı güzellik seanslarının vazgeçilmez öğesi olarak görüyor ve erkileri kanıtlanmış özellikleri ile bu ürüne bir mucize gözüyle bakıyorlar. Türkiye'de heryerde olmasa dai seçkin eczanelerde ve tabi ki online olarak Argan Yağı satın almak mümkün. Fiyatları, ambalaj boyutu ve kalitesine göre değişmekle beraber, 30 TL ile 150 TL arasında diyebiliriz. Online olarak satış yapan Eczanemizde.com veya Eczadukkani.com sitelerinden bu ürünü inceleyerek almanız mümkün. Eğer kullanımı hakkında daha fazla bilgi isterseniz, satın almandan önce tedarikçi sitelerle bağlantıya geçerek sorularınızı yöneltmenizi tavsiye ederiz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Eczanemizde.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Cilt Bakımı ›