Manga 'nın Yeni Albümü: 'e-akustik'

Manga 'nın Yeni Albümü: 'e-akustik' Galeri

Manga, eski şarkıları yeni formlara sokarak yepyeni bir albüme imza attı:e-akustik. Mart ayında yayınlanan albüm, 'elektrikli akustik ' olarak tanımlanıyor ve Manga'nın birbirinden farklı soundlarını bir arada bulunduruyor. Albümün çıkış şarkısı, gurubun Yıldız Tilbe ile beraber seslendirdiği 'Hani biz' şarkısı olurken, 12 şarkıdan oluşan albümde 3 yeni şarkı da bulunuyor. Geçtiğimiz hafta İKSV'de tanıtım konserini gerçekleştiren Manga'nın, Yıldız Tilbe'nin de yer aldığı 'Hani Biz' klibi de müzik listelerine üst sıralardan girdi. Grup, albüm tanıtımı için konserlerine son hız devam ediyor. Manga'yı, 28 Mart Çarşamba Edirne Assortie Bar'da, 29 Mart Perşembe Denizli Imagine Performance Hall'da, 30 Mart Cuma İzmir Arena'da ve 31 Mart Cumartesi de Eskişehir Hayal’de canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Yıldız Tilbe & Manga Düeti: Hani Biz

Türkiye’nin en popüler müzik gruplarından biri olan maNga üyeleri, yeni albümlerinde kendi müziklerini tekrar keşfettiklerini belirtiyor. Elektrikli akustik olarak tanımlanan albümde, tüm entrümanlar canlı olarak kaydedilerek elektronik seslerle etkileyici soundlar oluşturulmuş. Grup, “Bir Kadın Çizeceksin”, “Beni Benimle Bırak”, “Cevapsız Sorular”, “Dursun Zaman” ve Eurovision şarkısı “We Could Be The Same” gibi en sevilen şarkılarını derleyerek oluşturduğu 'e-akustik' albümünde, 3 yeni şarkıya da yer vermiş. Bu yeni şarkılardan en etkileyicisi şüphesiz ki Yıldız Tilbe ile beraber mikrofon başına geçtikleri ve albümün de çıkış şarkısı olarak seçilen 'Hani Biz'. Bunun yanı sıra albümde “Rezalet Çıkarasım Var” ve “Ben Bir Palyaçoyum” adlı iki yeni şarkı da müzikseverleri bekliyor. Daha olgun bir kitleye hitap etmeyi amaçlayan Manga, albümde doğu geleneğini yansıtan alaturka öğelere de, batı geleneğine yakın duran viyola, keman gibi enstrümanlara da çyer vererek zengin bir çeşitlilik yaratmış. “e-akustik” albümü, albüm kapağı tasarımı, ünlü fotoğrafçı Charles Richards'ın İstanbul'un çeşitli lunaparklarında çektiği siyah beyaz fotoğrafları ve poster hediyesiyle de büyük beğeni topluyor.

Manga'nın En Son Albümü

Manga'nın En Son Albümü

İlk çıkış yaptığı günden itibaren şarkıları , klipleri ve grup üyeleri ile dikkat çeken Manga, henüz ilk albümleriyle Altın Plak kazanmış ve MTV tarafından “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” seçilerek daha geniş kitlelere tarafından tanınmıştı. 2010 yılında 55. Eurovision Müzik Yarışmas'nda da Türkiye'yi temsil ederek ikincilik kazandırmış ve bizleri gururlandırmıştı. Yeni albümleri 'e-akustik' te de daha da olgunlaştıklarını gösteren Manga, müzik piyasasında fark yaratan projeleriyle daha uzunca yıllar adlarından sıkça söz ettirecek gibi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları