1 Nisan Şakaları

1 Nisan Şakaları Galeri

1 Nisan hepimizin bildiği gibi, resmi olarak ilan edilmese de, „şaka günü“ dür. Türkiye dışında da kutlanan bu günün en büyük özelliği, normalde kaldırılması güç şakaların bile bugün içerisinde rahatlıkla tolere edilebilmesidir. Peki önceden düşünerek insanları ne tür şakalar ile tuzağımızda düşürebiliriz?

Ne Gibi Şakalar?

Ne Gibi Şakalar?İşte bazı örnekler:
* 1 Nisan gününden 1 gece önce, herkes uyuduktan sonra, hedef olarak belirlediğiniz zavallı kişinin bağcıklı ayakkabılarından birini alın. Bağcıklarını tamamen çıkartın ve bağcık uçları ayakkabı burnuna gelecek şekilde tekrar takın. Sabah, özellikle işe gidecek olan arkadaşınız ayakkabısının sorununu çözene kadar yüzünde garip bir „balık“ ifadesiyle bakacaktır. Size de bu durumda gülmek düşecek tabi ki.
* Hepimizin mutlaka askerlik ile ilişiği olan bir arkadaşı vardır. Ya askere gitmemiştir ve sürekli erteliyordur, ya da tamamen gizliye yatıp „belki bulamazlar“ diye bekliyordur. İşte bu arkadaşınız tam da istediğini 1 Nisan şakası için biçilmiş kaftan. Öncelikle saman kağıda daktilo ile (bilgisayarda daktilo font'u da kullanabilirsiniz) gerçekçi görünen ve kişinin bulunduğunuz bölgedeki askerlik dairesine 1 hafta içinde beklendiğini yazan, hafif tehditkar bir mektup yazın. Altına sahte bir rütbeli isim ve sahte bir imza atın. Mektubun başlığında „TR-01042012 / TSK-Ast.“ gibi ilginç bir kod ile sağ üst köşesine 30.03.2012 gibi biraz geri tarihli bir zaman yazmayı da mutlaka ihmal etmeyin. Zarfa koyun ve bir şekilde eline geçmesini sağlayın (muhtarlığa verebilir, posta kutusuna bırakabilirsiniz)... Ancak sakın yeterince güldükten sonra bunun bir şaka olduğunu söylemeyi unutmayın!
* Hepimizin bildiği „menemen“ şakası da modasını hiç yitirmeyenlerden. Önceden hazırladığımız menemeni bir poşete koyuyoruz ve kimlere şaka yapmak istiyorsak onların yanında poşete kusma numarası yapıyoruz. Ardından da yanımızda getirdiğimiz ekmeği içine bandırıp afiyetle yiyoruz! İnsanların iğrenen bakışlarına, hatta odadan kaçanlara gülmeden devam edebilirsek başarımızı katlıyoruz! (Bir arkadaş ile yapılırsa şakanın etkisi kat kat artar.)
* Bir arkadaşınız ile birbirinizin bire bir aynısı ancak şık görünen giysiler giyin. Çok ucuza bulmanız mümkün. Daha sonra şaka yapacağınız arkadaşınız ya da arkadaşlarınız ile karşılaştığınızda mutlaka „aynı“ olduğunuza dair yorumlar alacaksınız. Bu yorumlara cevap olarak, gayet normalmiş gibi, giysilerin bir şirket ya da birileri tarafından bir yerde bedavaya verildiğini söyleyin. Ancak acele edilmezse beden kalmayacağını söylemeyi unutmayın. Ayrıca seçeceğiniz mekanın da yakınlarda olmasına özen gösterin. Sonra da „bedava giysi“nin yolunu tutan arkadaşlarınız arkasından bir güzel gülün.
Bunların dışında tabi ki yaratıcılığınıza kalmış yüzlerce şaka bulmanız mümkün. Sadece gülmeyi ve güldürmeyi hayatınızdan eksik etmeyin yeter.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları