FLAMENCO ORIENTAL İstanbul'da
Günümüzün en iyi dans gösterilerinden biri olarak kabul edilen FLAMENCO ORIENTAL 25 Mayıs Çarşamba günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sahneleniyor


Compania de Danza Antonio Najarro ve flamenko müzik grubu Jarcamora'nın biraraya gelmesi sonucu ortaya çıkan "FLAMENCO ORIENTAL" gösterisi, flâmenko ve Klasik İspanyol dansının Ortadoğu mistisizmi ile kaynaşması olarak tanımlanabilir.
İspanyol ve flamenko müzisyenleri ve dansçılardan oluşan 25 kişilik ekibin, yaklaşık bir buçuk saat süren yüksek tempolu gösterisinde, flâmenko'nun koreografi ve müzikal dili, Endülüs müziğinin otantik geçişleriyle sentezleniyor. 11 bölümden oluşan gösteride 11 farklı hikaye anlatılıyor. Siz de tutkunun ve aşkın dansının dansının öğrenmek istiyorsanız, işte size harika bir fırsat. İstanbul Galapero'da bir aylık flamenko dansı eğitimi sadece 49 TL.

''Flamenko, sokaktan ve tarihten besleneniyor''

Topluluğun başındaki isim Antonio Najarro dünya çapında tanınan bir dansçı. 2010 yılında İspanya'nın en prestijli sahne sanataları ödülü Max'ta ''En iyi Erkek Dansçı'' ödülünü aldı. Modern dansın popüler isimi Antonio Najarro, daha önceki İstanbul gösterileri sırasında ortaya çıkan Flamenco Oriental projesi için ekibiyle birlikte aylarca çalışmış. CRR’de sahneye çıkacak olan Gösteride kullanılan kostümleri de kendi tasarlayan Najarro'ya göre flamenko sokaktan ve tarihten besleniyor. Bu nefesleri kesen gösteriyi kaçırmak istemiyorsanız: hemen biletinizi alın. Gösteri yarın akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 20'de. Bilet Fiyatları: 65.00-55.00 ile 45.00-35.00 TL arasında değişiyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları