Suzanne Collins ve Çok Satan Kitapları

Açlık Oyunları Galeri

Suzanne Collins, Açlık Oyunları isimli kitabı ile bir anda dünyanın en çok tanınan yazarlarından biri olmayı başardı. Yakın zamanda karşımıza film olarak çıkan ünlü roman, oldukça farklı ve ilginç bir konuya sahip. Çıktığı ilk günden beri büyük bir beğeni toplayan ve neredeyse birçok ülkede satış rekorları kıran bir romandan bahsediyoruz. Türkiye'de yine satış rekorları kıran ülkeler arasında yerini tabii ki alıyor. Özellikle ülkemizde bilim kurgu romanlarına olan ilgiyi görmemek imkansız. Görülen bu yoğun ilgi tabii ki ünlü yönetmenlerinde gözünden kaçmıyor. Romanı beyaz perdeye aktarmak için başlatılan çalışmalar ise romanın sıkı takipçilerini oldukça heyecanlandırmıştı. Yakın zamanda da ülkemizde vizyona giren film biraz eleştiri alsa da genel olarak çok beğenildi ve tüm dünyada beklendiği gibi hasılat rekorları kırdı.

Suzanne Collins'in Bütün Kitapları!

Size biraz Suzanne Collins hakkında bilgi vermek istiyorum. Ünlü yazar 1962 yılında ABD'de doğur ve senarist, yazarlık ve televizyon sektörü ile içli dışlı oluyor. İlk roman denemesini ise "Yeraltı Günlükleri" adı altında toplam beş seriden oluşan bir roman ile başlıyor. 2003 yılından başlamak üzere her yıl bir adet olmak üzere 2007 yılında bu seriyi tamamlıyor. 2008 yılında ise onu tüm dünyada tanınan bir yazar olmasına yol açan "Açlık Oyunları" ile karşımıza çıkıyor. Romanın konusu ise bilim kurguya dayanır. Tüm dünya 12 mıntıkaya bölünmüş bir şekilde ve merkez olarak The Capitol adında bir birime hizmet ediyor. Mıntıkada bulunan bütün insanlar oldukça kötü şartlarda yaşıyor ve bir kölelik hüküm sürüyor. The Capitol ise tahmin edeceğiniz gibi üst düzey zengin insanlar ile dolu bir başka dünya. Capitol'de bulunan insanları memnun etmek için ise merkez her yıl bir ölüm arenası düzenliyor ve her mıntıkadan yaşları 12-18 arasında değişen bir erkek ve bir kadın çifti seçerek bu ölüm arenasına yolluyor. Hayatta ise sadece bir kişi kalacak ve geri kalan 23 kişi ölecektir. Büyük bir ormana bırakılan bu insanlar birbirlerini buluyor ve öldürüyor. Konu genel olarak böyle. Devamını anlatarak romanı okumak isteyenlere haksızlık yapmak istemiyorum. 2008 yılında çıkan Açlık Oyunlarını, 2009 yılında Ateşi Yakalamak ve 2010 yılında ise aynı zamanda serinin son kitabı olan Alaycı Kuş tamamlıyor.  Ünlü yazar 2010 yılından beri sessiz sedasız çalışmalarında devam etmekte. Şüphesiz çıkardığı ilk kitabın ise yine tüm dünyada satış rekoru kıracağı açık bir gerçek. Bekleyip, göreceğiz.

Sanal Alışveriş Siteleri ve Fırsat Kodları!

Suzanne Collins'in şu ana kadar yayınladığı iki seriden toplam 8 kitaba en uygun fiyatlar ile ulaşmak, tüm dünyada satış rekorları kıran bu romanlara ulaşmak için Kitapyurdu.com'u ziyaret edebilirsiniz. Filmini henüz izlemeyenlerin ise Idefix.com'u ziyaret etmesinde fayda var. DVD ve Blu-ray şeklinde CD'lere bu şekilde ulaşabilirsiniz. Kredi kartı olmayan ve kitap ücretini kapıda ödemek isteyenler için ise Kitapmax.com sizlere bu imkanı veriyor. Sitemizde bulunan indirim kuponları ve hediye çekleri ise Türkiye'nin en çok tercih edilen bu sanal platformlarda sizlere ek avantajlar sunacak. Size özel hazırlanan bu kodlara ücretsiz ulaşın ve siparişleriniz de kullanmayı unutmayın!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları