Akbank Kısa Film Festivali!

Akbank Kısa Film Festivali! Galeri

Her yıl ilgiyle takip edilen Akbank Kısa Film Festivali, yine birbirinden güzel filmleri, söyleşileri ve atölye çalışmalarıyla 19-29 Mart tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. 10 gün boyunca birçok etkinlikle dolu olacak olan Akbank Kısa Film Festivali'ne bu yıl rekor sayıda film başvurdu. Her geçen yılda biraz daha büyüyen ve programına kattığı yepyeni bölümlerle etkinliklerini artıran festivale bu yıl 557 film başvurdu! Aralarında Almanya, ABD, Küba, Fransa, İtalya, Norveç, Arjantin, Kolombiya, Finlandiya, İspanya ve Türkiye gibi birçok ülkenin bulunduğu “Uluslararası Bölüm” de bu ülkelerden gelen filmlerin yanı sıra, Berlin, Sydney, Clermont-Ferrand gibi seçkin film festivallerinden ödül alan filmler de gösterilecek.

Festival Programı Yine Dopdolu!


 20 ülkeden 110 filmin toplam 40 seansta sinemaseverlerle buluşacağı Akbank Kısa Film Festivali, söyleşileri ve atölye çalışmalarıyla adından söz ettirecek. Her yıl birçok bölümle izleyici karşına çıkan Akbank Kısa Film Festivali'nde bu sene de Kısadan Uzuna, deneyimler, Canlandırma Kısalar, Özel Gösterim, Uluslararası Bölüm, Festival Kısaları, Belgesel Sinema gibi bölümler yer alacak. Başvuran filmler arasından, En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel Film ve Festival Kısaları bölümlerinde, Yekta Kopan, Uğur Polat, Burçak Evren, Emel Çelebi gibi sinema dünyasının ünlü isimlerinin aralarında bulunduğu jüriler en iyileri seçecek. Selim Demirdelen, Derya Alabora, Sebastian Wiegartner, Işıl Özgentürk, Cahit Berkay, Akasya Asıltürkmen gibi sinemanın çeşitli dallarında isim yapmış isimler de kendi alanlarındaki deneyimlerini düzenlenecek olan söyleşilerle katılımcılarla paylaşacak.

Tüm Etkinlikler Ücretsiz!

Tüm Etkinlikler Ücretsiz!

Kısa film yapımına özendirmek, uluslararası filmleri izleyicilerle buluşturmak, sinemacıları desteklemek, başarılı isimlerle söyleşi yapmak ve festival kültürünü geniş bir kitleye yaşatabilmek adına 2004 yılından bu yana sinemaseverlerle buluşan Akbank Kısa Film Festivali, yine dopdolu bir programla 19-29 Mart arasında Akbank Sanat'ta gerçekleşecek. 10 gün boyunca açık olacak olan festivalde bütün etkinliklere ücretsiz olarak katılım gösterilebilecek. Festival sonrasında, ödül alan filmler “Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde” etkinliği ile İstanbul ve Anadolu'daki birçok üniversiteyi dolaşarak öğrencilerle buluşacak. Akbank Kısa Film Festivali'nin programına ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları