İstanbul'da Dünya Mutfakları

Türkiye'de dünya mutfaklarına olan ilgi her gün artıyor. Bu nedenle de özellikle İstanbul'da farklı ülkelerin yemeklerini gurmelerle buluşturan restaurantların sayısı sürekli artıyor. Genelde fiyatları kaliteli Türk lokantalarıyla aynı seviyede olan dünya mutfakları restaurantları için de sık sık fırsatlar sunuluyor.

Al Mahara Sortie

Al Mahara Sortie


Bunlardan biri Kuruçeşme'de bulunan ''Al Mahara Sortie''. Yaz aylarının sevilen eğlence mekanlarından biri olan Sortie'de bulunan Al Mahara'nın mönüsünde Lübnan ve Ortadoğu mutfaklarının eşsiz lezzetleri bulunuyor. Muhteşem boğaz manzarası olan restaurantta tadabileceğiniz yemekler arasında Arapların belki de dünyaca en ünlü yemeği olan Falafel de bulunuyor.

Picante Restaurant

Picante RestaurantOrtadoğu'dan çıkıp, hatta kıta değiştirip, şimdi Latin Amerika'ya gidelim. Bunun için uçağa da binmenize gerek yok, gideceğimiz yer hemen şurası: Ortaköy. Ortaköy'de bulunan Picante Restaurant'ında Meksika mutfağının seçkin yemekleri sunuluyor. Picante'nin mönüsünde fajitadan taco çeşitlerine ve özel hazırlanmış meksika acılı soslarına kadar ülke mutfağının tüm lezzetleri tyer alıyor. Picante Ortaköy'de İskele caddesi, Salhane Sokak'ta. %80'e varan indirimli restoran fırsatları burada.

Çin Çin Restaurant

Çin Çin RestaurantUzakdoğu'nun en popüler yemek çeşitlerine sahip Çin Mutfağı denince akla ilk gelen isimlerden biri Taksim'deki Çin Çin Restaurant. 2009 yılından beri damak zevkine düşkün olanlara hizmet veren Çin Çin Restaurant Uzakdoğu yemekleri konusunda en özgün menü sunan restaurantlardan biri olarak gösteriliyor. Çin böreği, buharda pişen karidesli mantı ‘shao mai’, köri soslu balık, tatlı ekşi soslu ördek ve Mançurya işi sebze köftesi restoranın spesyallerinden sadece bazıları. Çin Çin Restaurant Şehit Muhtar Mahallesi, Zambak Sokak 5 numarada.

Obika Kanyon

Obika KanyonObika Kanyon, dünya çapında en çok tercih edilen İtalyan mutfağının en iyi temsilcilerinden biri. Kanyon AlışVeriş Merkezi'nde bulunan Obika Restaurant'ta İtalyan mutfağının tüm lezzetleri Japon sunumuyla birleştiriliyor. Mönüde İtalya'nın manda sütünden yapılan ünlü Mozarella peynirinin yanı sıra bruschetta, makarna ve pizza gibi geleneksel lezzetler de bulunuyor. Obika Mozarella Bar Kanyon AVM'nin birinci katında.

Kaynak: Gezene Sor, Gidelim.net

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları