8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Kanatlandılar!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Kanatlandılar! Galeri

Sanat dünyasının ünlü kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kanatlandı! Türkiye'nin en ünlü 32 kadınının kadına şiddete dikkat çekmek için kanatlarla objektif karşısına geçtiği bu projede amaç son yıllarda oldukça artan kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak. Birçok ünlü ismin destek verdiği serginin açılışı bugün yapılacak. Birçok şehri dolaşması sonra da yurtdışına açılması beklenen sergi için, teknik ekip ve sanatçılar yoğun bir hazırlık sürecinden geçti.

32 Ünlü Kadın Objektif Karşısında

32 Ünlü Kadın Objektif Karşısında

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilciliği 'nin destek verdiği ve koordinatörlüğünü Zuhal Ceran’ın üstlendiği projede, fotoğraf çekimleri ödüllü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Cemil Ağacıkoğlu, tasarımlar ise ünlü stilist Murat Aytulum tarafından yapıldı. Aralarında Ayça Bingöl, Arzu Yanardağ, Belçim Bilgin, Beren Saat, Meltem Cumbul, Nihal Yalçın, Sinem Kobal, Akasya Aslıtürkmen, Hale Caneroğlu, Jülide Kural, Rojda Demirer, Songül Öden, Şenay Gürler, Tuğçe Kazaz ve Zeynep Beşerler gibi birçok ünlü kadının bulunduğu fotoğraflar,  beyaz kanatlar ile masumiyeti temsil ediyor.
 

“Kanatlandılar” Fotoğraf Sergisi

Bugün, Ritz Carlton Otel'de yapılacak bir kokteylle açılacak olan serginin fotoğrafları, projenin destekçilerinden olan Memorial Grubu'na ait Şişli Hastanesi'nde 9-16 Mart tarihleri arasında görülebilecek. İstanbul'dan sonra Ankara'da da açılması beklenen serginin Türkiye'deki diğer illerden sonra yurtdışında da açılması planlanıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları