Romandan Uyarlama Dexter'da 7. Sezon Başladı

Dexter 7. Sezon Galeri

Dexter 6.sezon finali ile sevenlerine veda etmişti. Uzun süren bir zamandan sonra nihayet 7.sezonu ile tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Konu olarak küçükken annesini dehşet verici bir şekilde kaybeden ve bunun etkisini de hayatı boyunca çeken bir adamı bir seri katili konu alıyor. Bu seri katilin diğerlerinden farkı ise sadece kötü adamları yakalaması ve cezasını kendisi vermesi. Adli tıp uzmanı olarak polis departmanında çalışmayı seçmesi ise katillerin kimliğini öğrenmek ve gerçekten suçlu olup olmadığına ulaşmak için oldukça etkili bir yol. Dünyanın en normal adamının aslında dünyanın en büyük seri katili olduğunu yakalanmadığı sürece kim bilebilir ki?

Kötü Adamların Seri Katili Dexter!

Biraz Dexter'i tanıyalım. İçindeki bu öldürme duygusu aslında ona henüz küçük bir çocukken annesinin vahşice katledilmesinden sonra bulaşıyor. Bir konteynerin içinde öldürülen ve bir anda kendini kan gölünün içinde bulan kahramanımızı Harry evlatlık ediniyor. Görevine sadık bir polis memuru olan Harry, evlatlık edindiği çocuktaki bu bozukluğu farketmiş ve engellemeye çalışmıştır. İlk başlarda bu dürtüyü engellemek için hayvanları öldürmesine izin vermiş ancak kesinlikle insanları öldürmemesini söylemiştir. Ancak daha sonra yaşadığı birkaç olaydan sonra gerçekten yaşamayı hak etmeyen katilleri öldürmesine izin vermiş ve böylece hayvanlar ile başlayan öldürme dürtülerini artık insanlar üzerinde denemiştir. Geçmiş bölümlerde dizide bir sevgilisi ve daha sonra evlenerek eşi olan kişi ise kahramanımızın peşine takıldığı bir seri katil tarafından öldürülüyor. İlerleyen dönemlerde ise üvey kız kardeşi ile ilişkiye giren ve onu öldürme planları yapan kişinin ise aslında aynı konteynerin içinde olan ancak kendisinden birkaç yaş büyük ağabeyi olduğunu öğrenir. Konteynerin kapağını açan polis memuru Harry sadece Dexter'i alıyor ve kardeşini orada bırakıyor. Çocuk esirgeme kurumuna giden ağabeyi de psikolojik travmalar geçirmiş ve aranan ancak bir türlü bulunamayan kötü karakterli bir seri katile dönüşmüştür.

Ancak ölümü yine kahramanımız tarafından oluyor. 

6.Sezon Finali ve 7.Sezon Merak Edilenler!

Dexter 6.sezon finalinde şizofren olan ve tanrıdan vahiy aldığını iddia eden bir katil ile mücadele ediyordu. Şizofren olduğunun farkına geç varması ise birçok insanın ölümüne yol açmıştı. 6.sezonun son bölümünde ise adeta solukları kesmişti. Katili yakalıyor ve meşhur masasına yatırıyordu. Daha sonra bıçağı tam göğsüne sağladığı an ise üvey kız kardeşi ve aynı zamanda çalıştığı adli tıp uzmanında başkomiser olarak görev yapan Debra Morgan ile göz göze geliyordu. 6 sezon boyunca elini kolunu sallaya sallaya adlı tıp uzmanı olarak çalışan ve asosyal kimliği ile ön plana çıkan Dexter bu olaydan sonra artık düşmanlarına nasıl ulaşacak ve daha önemlisi kız kardeşine olayı nasıl anlatacak ve bu olaydan nasıl kurtulacak? Tüm bu soruların cevabını 7.Sezonda merakla bekliyoruz. Yakın zamanda başlayacak olan 7.sezon ile yine soluksuz bir heyecan ve her hafta 40 dakikalık bir adrenalin patlaması bizleri bekliyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları