Groupon Şehir Fırsatı Mobil Satışla Büyüyecek

Groupon Şehir Fırsatı Mobil Satışla Büyüyecek GaleriGroupon Now! Dünya çapında çok sayıda ülkede hizmet veren Groupon şehir fırsatı sitesi önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde satışlarının yüzde 50'sini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyor.


Ülkemizde daha çok Şehir Fırsatı adı altında bilinen Groupon ABD'nin Seattle kentinde gerçekleştirilen ''Mobile Norethwest'' konferansında geçen hafta hizmete giren ''Groupon Now'' servisini tanıttı. Konferansta bir sunum yapan Şirketin Mobil Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Shim, şimdilik sadece Chicago'da kullanılabilen servisle fırsatın kullanılacağı zamanda satın alınabileceğini açıkladı. O anda şehrin herhangi bir yerinde bulunan kullanıcı, bulunduğu bölgede faydalanabileceği bir fırsatın olup olmadığına bakabilecek. Eğer ilgilendiği bir fırsat olursa satın alıp, mobil cihazına gelen kuponla birlikte hemen kullanabilecek. Örneğin bulunduğunuz yere çok yakın bir yerde bir restoran fırsatı var, bundan anında faydalanabileceksiniz. Shim bu uygulamaya mağaza ve restoran gibi işletmeler tarafından büyük bir talep olduğunu ve bu hizmetin kısa süre içinde yaygınlaştırılacağını söyledi. Iphone ve benzeri akıllı telefonların yaygınlaşması ve mobil uygulamaların giderek daha fazla tercih ediliyor olması, bir iki yıla kadar fırsat alımlarının yarısının bu yoldan yapılmasının bekleniyor.

Groupon Now! nasıl çalışır?

Klasik grup alışveriş modelinde fırsatı satın almak için 1 ile 3,4 günlük, satın alınan kuponun kullanılması için de bir kaç haftadan bir kaç aya kadar değişebilen bir zaman dilimi sunuluyor. Groupon Now! modelinde ise ‘anlık’ ve lokasyon bazlı fırsatlar söz konusu. Uygulamada işletmeler tekliflerini kendi istedikleri zaman kendileri oluşturabilecekler, fırsatı alanlar da anında kullanabilecekler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları