''Türkan'' Sinemalarda

Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Cüzzamla Savaş Derneklerinin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan'ın hayatını anlatan film bugün vizyona girdi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Cüzzamla Savaş Derneklerinin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan'ın hayatını anlatan film bugün vizyona girdi.

Hayat sana teşekkür ederim, bana güzel işler yapma gücü verdiğin için.Filmde, ”Prof. Saylan’ın son günlerinde yaşadıkları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 20. yıl kutlamasının gerçekleşeceği 2 Mayıs akşamında Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda olabilme arzusu, ölüme, hayata küserek teslim olma yerine, her zaman olduğu gibi kendisini değil, milyonların geleceğini düşünerek, onlar için projeler üreterek hazırlanan bir kadının hikayesi” anlatılıyor.
Filmde Türkan Saylan'ı canlandıran deneyimli oyuncu Rüçhan Çalışkur 'Tek amacımız, gençlere örnek olabilecek bir film bırakabilmek ve hangi dalda olursa olsun Türkan Saylan gibi cesur, ilerici ve insan sevgisiyle dolu insanlar yetiştirebilmek' şeklinde açıklama yaptı. Yapımcılığını Koliba Filmin yaptığı filmin yönetmenliğini Cemal Şan üstlendi. Senaryosu Oya Yüce ve Ayça Mutlugil tarafından kaleme alınan filmde Türkan Saylan'ın oğulları Çağlayan ve Çınar'ı Tardu Flordun ile Ragıp Savaş canlandırdı. Filmldeki diğer rolleri ise Altan Erkekli, Binnur Kaya, Şebnem Sönmez, Haldun Boysan, Begüm Birgören, Beyza Şekerci, Ahmet Saraçoğlu, Bekir Çiçekdemir, Burak Altay, Burçin Oraloğlu,Fatih Sönmez, Evren Bingöl, Deniz Ali Akbaş, Şevket Çoruh, Serdar Orçin, Şemsi İnkaya, İsmail Hacıoğlu, Özge Özder, Selin Demiratar, Tanju Tuncel, Tolga Evren, Uğur Demirpehlivan, Yurdaer Okur ve Evren Bingöl gibi usta uyuncular üstlendi. Afiş için Türkan Saylan'ın evi polis tarafından aranırken penceresinden çekilen unutulmaz fotoğrafı canlandıran sahne kullanıldı. Filmle ilgi ayrıntılar ve gösterimde olduğu sinemala için Türkan filminin resmi sitesini ziyaret edin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları