Cirque du Soleil İstanbul'luların Nefesini Kesiyor

Galeri

​Geçen yıl İstanbul'a ilk defa gelen ve büyük bir ilgi gören efsane gösteri topluluğu Cirque du Soleil, bu yıl Finansbank'ın sponsorluğunda 22 Eylül-14 Ekim arası tekrar İstanbul'a geliyor. Gösterileri arasında en çok sevilen ve en beğenilenler arasında olan Alegria ile kendisini izleyenleri yine büyüleyecek gibi. Biletlerinizi şimdiden ayarlamanızı tavsiye ediyoruz çünkü bilet bulamama ihtimaliniz oldukça yüksek. Akrobatik hareketleri ile izleyenlerin aklını başından alan Cirque du Soleil, Türkçe anlamıyla "Güneş Sirki" anlamına geliyor. Efsane grup 1984 yılında 20 tane sokak göstericisi tarafından kurulmuştur. 28 yıl boyunca 6 kıtada 40'tan fazla ülkede 100 milyon izleyicinin karşısına çıkarak ulaşılması zor bir rekora imza atıyor.

Dünyanın En Büyük Gösteri Topluluğu İstanbul'da!

​Türkçe anlamı "Güneş Sirki" olan ünlü grup geçen yıl İstanbul'da Saltimbanco adlı gösterisini sunmuştu. 80.000 kişi gibi olağanüstü bir rakama ulaşmış ve ülkemize veda etmişti. Bu yıl ise Avrupa yakasında Ora Arena'da ve Asya kıtasında bulunan Ülker Sports Arena'da üst üste iki gün karşımıza çıkacak. Tiyatronun yanı sıra dans ve fiziksel sınırları zorlayacak gösterileri ile adından oldukça söz ettiren grubun sadece Alegria gösterisinde 15 farklı ülkeden 55 sanatçı bulunuyor. 


Avatar filminden çıkmış karakterlerin trapezde sallandığını ve ateş topları ile oynadığını hayal edebilirseniz sizi nasıl bir gösterinin beklediğini de görmüş olacaksınız. Tabii bizi mest edenler ise devasa ışık gösterileri altındaki hipnoz sahneleri. Havada uçan insanlar insanı büyülüyor. Bu arada havada şov yapan kişinin bağlı olduğu ipi aramak yerine şova konsantre olmanızı tavsiye ederiz. Cem Yılmaz'ın dediği gibi adam zaten uçsa peygamberliğini ilan ederdi. İnanılmaz uyum içinde hareket eden ünlü grubun şovmenleri size unutamayacağınız bir gösteri sunuyor. Ülkemize ilk defa geçen yıl gelmesinin yanında bir daha ne zaman geleceğini de tahmin edemeyeceğimiz için bu gösteriyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Cambazlık gösterilerinden büyüleyici jimnastik hareketlerine, alev alev yanan bıçaklardan metrelerce yükseklikte akrobasi hareketleri yapan cambazlara kadar inanılmaz bir geceye hazır olun. 

Card Finans Kullananlara %20 İndirim!

Ünlü grubun gösterisinde hayvanlar ile alakalı şovları izlemek isteyenlere ise kötü haberimiz var. Fil, kaplan, aslan gibi hayvanlar ile alakalı bir bölüm grubun hiçbir gösterisinde bulunmuyor. Bu nedenle kaplanların ağzına kafasını sokan bir adam görmek için gidiyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Kişisel insan becerisine dayanan bir gösteri olacaktır. Birbirinden güzel müzikler eşliğinde birbiri ile muhteşem bir uyum gösteren dans şovları sizi fazlasıyla memnun edecektir zaten. Bu muhteşem gösteri gelen taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak gösterilerine yenilerini ekleyebilir. Finansbank'ın sponsorluğunda olması da tabii ki Finansbank'a ait kredi kartı bulunanlara ek avantaj sağlıyor. %20'ye varan indirimli fiyatlar Card Finans kullananları bekliyor. Biletleri ise Biletix.com adresinden satın alabilirsiniz. 5 farklı kategoride satılan biletlerin en düşüğü ise 56 TL'den başlıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları