Tiyatro sahnesindeki ''Şu Çılgın Türkler''

Tiyatro sahnesindeki ''Şu Çılgın Türkler'' GaleriSamsun Sanat Tiyatrosu'nun ''Şu Çılgın Türkler'' oyunu için biletler %50 indirimle sadece 14,90 TL. Tıkla.

Turgut Özakman'ın uzun süre çok satanlar listesinde zirvesinde kalan ''Şu Çılgın Türkler'' kitabından uyarlanan aynı adlı oyun 18 Mayıs'ta Ankara'da, 25 Mayıs'ta ise Akçakoca'da sahnelenecek.


Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye taşınan “Şu Çılgın Türkler” tiyatro oyunu, Genel Sanat Yönetmeni Yaşar Gündem tarafından uzun süren, detaylı hazırlıkların ardından ilk defa 2007 yılında sahnelenmişti. Oyunda Yaşar Gündem, Kenan Güler, Cüneyt Gürbüz,Suhendan Gürbüz, Yavuz Akçay'ın da aralarında bululduğu bir oyuncu kadrosu rol alıyor. Oyunda Kurtuluş Savaşı dönemi aynen kitapta olduğu gibi ayrıntılarıyla yansıtılıyor.
300'ün üzerinde baskısıyla, özellikle gençlere tarihi sevdirmiş ve öğretmiş olan kitap Turgut Özakman'ın 50 yılı aşkın araştırmasının ürünüdür. Özakman, kitapta anlattığı olayların geçtiği yerleri sırt çantası ile yaya olarak yürüyerek dolaşmış, bilgileri ve belgeleri derlemiştir. Kitaptaki olaylar, kişiler ve konuşmalar belgelerden alınmıştır.
Samsun Sanat Tiyatrosu, 36 kişilik oyuncu ekibi ile sahnelediği ve Türk milletinin kahramanlıkları ile Kurtuluş Mücadelesi anlatılan oyun 2 seans halinde 1.5 saat sürüyor.
''Şu Çılgın Türkler'' oyunu 18 Mayıs Çarşamba günü ANKAmall Sanatolia Sahnesi'nde saat 20.30'da; 21 Mayıs Cumartesi günü Akçakoca Öğretmenevi'nde saat 20'de gösterilecek.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları